Update nieuwbouw Microsoft Azure cloud datacenters in België

AzureBelgiumCentral

 

Het is al langere tijd bekend dat Microsoft met eigen fysieke datacenters in België aanwezig wil zijn. Uit een recent artikel (link) in de Belgische pers wordt duidelijk voor welke oplossing is gekozen. Daarmee is ook een antwoord gegeven op de vraag waar het Azure cloud datacenter komt dat de gecommuniceerde capaciteit van 60Mw gaat leveren.

Microsoft kiest voor de Belgische markt voor een afwijkend, maar daarom niet minder interessant model. Door drie externe partijen, waarvan er overigens maar een volledig Belgisch is, wordt ruimte ter beschikking gesteld. Het zal waarschijnlijk de eerste keer zijn dat de afstand tussen Azure availability zones zo gering is, maar dat is in dit geval onvermijdelijk.

De vierkante meters verspreid over drie locaties kennen maar een gebruiker, Microsoft dus. Dit concept werkt uitstekend met zogenaamde datacenter campussen. In theorie is het ook mogelijk een deel van een gebouw extra af te scheiden van de rest waardoor ook een geheel eigen ruimte ontstaat.

In het bericht staan de namen genoemd van de bouwheren annex verhuurders die in de sector rondzingen. Gelet op de kleine markt voor datacenters in België is het onwaarschijnlijk dat deze lijst onjuist is. Belangrijker is dat Microsoft niets zegt of voor koop of lease is gekozen per locatie. Omdat een partij beursgenoteerd is valt dat later nog wel gedeeltelijk te achterhalen.

Microsoft wil weliswaar met een eigen Belgische cloud de markt betreden, maar zover is het nog niet. De bouw heeft vanwege bekende redenen de nodige vertraging opgelopen. In juni heette het dat klanten nog zeker een jaar geduld moeten hebben.

Lees ook
Nieuwe technologie kan AI-berekeningen naar het elektriciteitsnet verplaatsen

Nieuwe technologie kan AI-berekeningen naar het elektriciteitsnet verplaatsen

De EU wil dat datacenters een duurzamer onderdeel van het energiesysteem worden. Een onderzoeker van de toonaangevende universiteit voor energieonderzoek in Europa, de Universiteit van Aalborg, heeft een technologie ontwikkeld waarmee bestaande energiecentrales een deel van de AI-berekeningen kunnen overnemen en zo zowel datacenters als elektricit1

Infineon en Eaton zetten SiC in voor 800V DC-infrastructuur in AI-datacenters

Infineon en Eaton zetten SiC in voor 800V DC-infrastructuur in AI-datacenters

De omschakeling naar 800 volt gelijkstroom in AI-datacenters krijgt opnieuw een impuls. Infineon en Eaton gaan samenwerken aan solid-state transformers die hoogvermogen AI-infrastructuren efficiënter op het elektriciteitsnet moeten aansluiten. Daarbij speelt siliciumcarbide, kortweg SiC, een belangrijke rol. Infineon gaat SiC-vermogenscompone1

Er is iets onverwachts aan de hand met het energieverbruik van datacenters

Er is iets onverwachts aan de hand met het energieverbruik van datacenters

Volgens onderzoeksjournalisten die samenwerken voor Lighthouse reports zijn datacenters in Europa, dus ook in Nederland, goed in het verzwijgen of verhullen van het werkelijke water- en energieverbruik. Die melding haalt de pers een week na de Europese Commissie een eerste EED (Europese energie-efficiëntierichtlijn) rapportage online heeft ge1