Nieuwe normen voor effectiviteit van gebruik van water en CO2-uitstoot in datacenters

NEN

De normenserie ISO/ IEC 30134 ‘Data centres - Key performance indicators’ beschrijft de duurzaamheidsparameters voor datacenters. Er zijn nu twee normen uit deze serie afgerond en gepubliceerd: één gaat over de CO2-uitstoot en één over het watergebruik.

We werken online en we streamen films, en of het nu voor werk is of privé: we maken veel gebruik van online diensten. Ook allerlei organisaties zoals bedrijven en overheden werken online en alles bij elkaar worden grote hoeveelheden digitale gegevens verspreid, opgehaald, berekend en opgeslagen. Het is bekend dat hierdoor het gebruik van datacenters stijgt – en daarmee het energie – en watergebruik.

Hulpmiddel voor verbeteren van duurzaamheid datacenters

Omdat het gebruik van datacenters – door het vele verwerken van online gegevens – zo hoog is, is het nodig om inzicht te krijgen in zowel het effectief gebruik van de grondstoffen (waaronder energie en water) als de vermindering van de CO2-uitstoot door datacenters. De internationale normenserie ISO/ IEC 30134 helpt hierbij met Key Performance Indicators (KPI’s) op een aantal duurzaamheidsonderwerpen, zoals stroomgebruik en hernieuwbare energie. Daarmee kan snel de duurzaamheid van datacenters worden berekend, de resultaten worden vergeleken en worden bepaald of er verbeteringen op het gebied van energie-efficiëntie en/of duurzaamheid nodig zijn. De normenserie helpt daarmee ook om de duurzaamheid van datacenters te verbeteren, want meten is weten.

Meten van Carbon Usage Efficiency (CUE) en Water Usage Effectiveness (WUE)
De twee nieuwe delen uit de ISO/ IEC 30134-serie zijn:

De normen geven definities van de effectiviteit van watergebruik en CO2-uitstoot en beschrijven:

  1. de meetcategorieën;
  2. de relatie van de KPI met de infrastructuur, IT-apparatuur en -activiteiten van een datacenter;
  3. de meting, berekening en rapportage van de parameter;
  4. informatie over de juiste interpretatie;
  5. rekenvoorbeelden voor verschillende soorten datacenter-concepten.

Bekijk het overzicht van alle normen uit de serie.

Meer informatie en normcommissie
Voor meer informatie over deze normen of over de normcommissie ‘datacenters’ kunt u contact opnemen met Inge Piek via kid@nen.nl.

Meer lezen

Lees het bericht op nen.nl


Lees ook
2015 – het jaar dat Telecity verdween en Brussel al naar de stroom keek

2015 – het jaar dat Telecity verdween en Brussel al naar de stroom keek

Begin 2015 werd de markt opgeschud door de melding dat Telecity van plan was met Interxion samen te gaan. Een overname van deze omvang en in deze sector was nog niet eerder voorgekomen op de Europese markt. Het liep allemaal anders, want een half jaar later bestond Interxion nog steeds en Telecity werd ingelijfd door Equinix.

Blackstone investeert 25 miljard dollar in AI-datacenters in één (!) Amerikaanse staat (Pennsylvania)

Blackstone investeert 25 miljard dollar in AI-datacenters in één (!) Amerikaanse staat (Pennsylvania)

Hoort u tegenstrijdige signalen over de vraag naar datacentercapaciteit als gevolg van AI? Een megainvestering toont het onverminderde vertrouwen van de financiële sector in de vraag naar AI. De Amerikaanse investeringsmaatschappij Blackstone heeft namelijk aangekondigd 25 miljard dollar te investeren in nieuwe datacenters en energievoorziening vo1

Nieuwe NEN-normcommissie moet energiegemeenschappen beter laten aansluiten op de praktijk — ook voor datacenters

Nieuwe NEN-normcommissie moet energiegemeenschappen beter laten aansluiten op de praktijk — ook voor datacenters

De Nederlandse normorganisatie NEN is gestart met een nieuwe normcommissie die zich richt op energiegemeenschappen. Dit initiatief komt op een cruciaal moment, nu de energietransitie vraagt om slimme en collectieve oplossingen voor het opwekken, opslaan en verdelen van energie.