Nieuwe normen voor effectiviteit van gebruik van water en CO2-uitstoot in datacenters

NEN

De normenserie ISO/ IEC 30134 ‘Data centres - Key performance indicators’ beschrijft de duurzaamheidsparameters voor datacenters. Er zijn nu twee normen uit deze serie afgerond en gepubliceerd: één gaat over de CO2-uitstoot en één over het watergebruik.

We werken online en we streamen films, en of het nu voor werk is of privé: we maken veel gebruik van online diensten. Ook allerlei organisaties zoals bedrijven en overheden werken online en alles bij elkaar worden grote hoeveelheden digitale gegevens verspreid, opgehaald, berekend en opgeslagen. Het is bekend dat hierdoor het gebruik van datacenters stijgt – en daarmee het energie – en watergebruik.

Hulpmiddel voor verbeteren van duurzaamheid datacenters

Omdat het gebruik van datacenters – door het vele verwerken van online gegevens – zo hoog is, is het nodig om inzicht te krijgen in zowel het effectief gebruik van de grondstoffen (waaronder energie en water) als de vermindering van de CO2-uitstoot door datacenters. De internationale normenserie ISO/ IEC 30134 helpt hierbij met Key Performance Indicators (KPI’s) op een aantal duurzaamheidsonderwerpen, zoals stroomgebruik en hernieuwbare energie. Daarmee kan snel de duurzaamheid van datacenters worden berekend, de resultaten worden vergeleken en worden bepaald of er verbeteringen op het gebied van energie-efficiëntie en/of duurzaamheid nodig zijn. De normenserie helpt daarmee ook om de duurzaamheid van datacenters te verbeteren, want meten is weten.

Meten van Carbon Usage Efficiency (CUE) en Water Usage Effectiveness (WUE)
De twee nieuwe delen uit de ISO/ IEC 30134-serie zijn:

De normen geven definities van de effectiviteit van watergebruik en CO2-uitstoot en beschrijven:

  1. de meetcategorieën;
  2. de relatie van de KPI met de infrastructuur, IT-apparatuur en -activiteiten van een datacenter;
  3. de meting, berekening en rapportage van de parameter;
  4. informatie over de juiste interpretatie;
  5. rekenvoorbeelden voor verschillende soorten datacenter-concepten.

Bekijk het overzicht van alle normen uit de serie.

Meer informatie en normcommissie
Voor meer informatie over deze normen of over de normcommissie ‘datacenters’ kunt u contact opnemen met Inge Piek via kid@nen.nl.

Meer lezen

Lees het bericht op nen.nl


Lees ook
Onderzoek JLL: ‘Opnieuw recordjaar voor de belangrijkste datacenterlocaties in Europa’

Onderzoek JLL: ‘Opnieuw recordjaar voor de belangrijkste datacenterlocaties in Europa’

De Europese Tier I-markten van Frankfurt, Londen, Amsterdam, Parijs en Dublin hebben de afgelopen zeven jaar een ongekende groei doorgemaakt. Onderzoeksbureau JLL voorspelt dat de totale marktomvang van de Tier I-markten dit jaar met 17% zal groeien, een extra 432MW. Waarmee 2023 opnieuw een recordjaar wordt

Brits onderzoeksproject wil energieverbruik AI drastisch verminderen

Brits onderzoeksproject wil energieverbruik AI drastisch verminderen

In het Verenigd Koninkrijk gaat een onderzoeksproject van start dat tot doel heeft te onderzoeken hoe de milieu-impact is wat men noemt ‘autonome internettechnologieën’ kan worden verminderd. Daaronder vallen met name AI en machine learning.

Amerikaanse overheid steekt 40 miljoen dollar in liquid cooling

Amerikaanse overheid steekt 40 miljoen dollar in liquid cooling

In de Verenigde Staten heeft de federale overheid voor een bedrag van 40 miljoen dollar subsidies verleend aan bedrijven en universiteiten die nader onderzoek willen doen aan liquid cooling. In totaal zijn vijftien leveranciers en universitaire laboratoria geselecteerd om de eerste stappen te zetten onder COOLERCHIPS, een programma om het stroomverbruik...