Digital Realty Trust overweegt Interxion over te nemen

Mogelijk is er opnieuw een grote overname op komst op de colocatie markt. Digital Realty Trust overweegt de grote Europese colocatie provider Interxion over te nemen.

datacenter2 Dit melden verschillende media op basis van DealReporter. Digital Realty richt zich vanouds op het bouwen en verkopen van wholesale datacenterruimte. Het bedrijf heeft zijn strategie echter verlegd en richt zich in toenemende mate op de colocatie en interconnect markt. Deze markt wordt gedomineerd door grote partijen als Interxion, Equinix en TelecityGroup. Twee van deze spelers, Equinix en TelecityGroup, zijn onlangs gefuseerd na de overname van TelecityGroup door Equinix.

40 Europese datacenters

Mogelijk wordt dus ook Interxion nu overgenomen. Digital Realty beschikt al langer over zo’n 20 datacenters in Europa, terwijl Interxion in deze regio 40 datacenters in bezit heeft. Hiermee komt het bedrijf wat betreft aantal datacenters op gelijk hoogte met Equinix, dat na de overname van TelecityGroup ruim 60 datacenters in handen heeft.

Digital Realty nam vorig jaar nog de grote Amerikaanse colocatie en interconnect specialist Telx. Dit bedrijf werd overgenomen door 1,9 miljard dollar. Met de overname van Interxion lijkt het Digital Realty zijn pijlen nu ook op de Europese colocatie en interconnect markt te richten.

Meer over
Lees ook
Vertiv wil Utility Innovation Group overnemen

Vertiv wil Utility Innovation Group overnemen

Vertiv wil Utility Innovation Group (UIG) overnemen voor circa 1,45 miljard dollar. Met de overname breidt de leverancier van digitale infrastructuur zijn activiteiten uit richting microgrids en lokale energievoorziening, juist nu een tekort aan netcapaciteit de bouw van nieuwe AI-datacenters steeds vaker vertraagt. UIG ontwikkelt onder meer micro1

Draka gaat verder onder de wereldwijde Prysmian-vlag

Draka gaat verder onder de wereldwijde Prysmian-vlag

Draka, al sinds 1910 een vertrouwde naam in de Nederlandse installatiemarkt, wordt per 1 januari 2027 onderdeel van de wereldwijde merkidentiteit van Prysmian. Daarmee wordt zichtbaar gemaakt wat sinds 2011 al werkelijkheid is: Draka maakt deel uit van Prysmian, wereldwijd marktleider op het gebied van energie- en dataoplossingen. Voor klanten ver1

Infineon versterkt positie in AI-datacenters met overname C2i Semiconductors

Infineon versterkt positie in AI-datacenters met overname C2i Semiconductors

Infineon Technologies neemt het Indiase C2i Semiconductors over. Daarmee haalt de Duitse chipfabrikant kennis in huis op het gebied van intelligente vermogensregeling voor AI-servers en high-performance computing. Op het eerste gezicht lijkt het misschien een gespecialiseerde semiconductor-overname, maar voor datacenters raakt de transactie aan ee1