Digital Realty Trust overweegt Interxion over te nemen
Mogelijk is er opnieuw een grote overname op komst op de colocatie markt. Digital Realty Trust overweegt de grote Europese colocatie provider Interxion over te nemen.
Dit melden verschillende media op basis van DealReporter. Digital Realty richt zich vanouds op het bouwen en verkopen van wholesale datacenterruimte. Het bedrijf heeft zijn strategie echter verlegd en richt zich in toenemende mate op de colocatie en interconnect markt. Deze markt wordt gedomineerd door grote partijen als Interxion, Equinix en TelecityGroup. Twee van deze spelers, Equinix en TelecityGroup, zijn onlangs gefuseerd na de overname van TelecityGroup door Equinix.
40 Europese datacenters
Mogelijk wordt dus ook Interxion nu overgenomen. Digital Realty beschikt al langer over zo’n 20 datacenters in Europa, terwijl Interxion in deze regio 40 datacenters in bezit heeft. Hiermee komt het bedrijf wat betreft aantal datacenters op gelijk hoogte met Equinix, dat na de overname van TelecityGroup ruim 60 datacenters in handen heeft.
Digital Realty nam vorig jaar nog de grote Amerikaanse colocatie en interconnect specialist Telx. Dit bedrijf werd overgenomen door 1,9 miljard dollar. Met de overname van Interxion lijkt het Digital Realty zijn pijlen nu ook op de Europese colocatie en interconnect markt te richten.
Meer over
Lees ook
ABB zet stap in AI-gestuurde koeling met investering in OctaiPipe
ABB heeft een investering aangekondigd in het Britse OctaiPipe, een bedrijf dat zich specialiseert in AI-software voor het optimaliseren van koelinstallaties in datacenters. De samenwerking moet operators helpen om hun energieverbruik verder te verlagen, de operationele betrouwbaarheid te vergroten
Antin de nieuwe eigenaar van NorthC Datacenters
Antin uit Frankrijk heeft North-C datacenters overgenomen van het Duitse DWS. Ook de minderheidsaandelen van andere partijen zijn overgenomen. NorthC exploiteert 25 colocatie-datacenters in grote stedelijke gebieden in Nederland, Duitsland en Zwitserland.
Wat aan de NorthC - CTS deal voorafging
Het persbericht waarin NorthC bekend maakt dat de overname van zes Colt Technology Services (CTS) datacenters is afgerond zal velen zijn ontgaan. Wat in dit geval de lezer wel kan opvallen is dat we hier te maken hebben met opmerkelijke serie van namen.


