AWS voorspelt groeiende vraag naar capaciteit met machine learning

Amazon Web Services (AWS) voegt dagelijks nieuwe capaciteit toe aan haar datacenters wereldwijd. Het bedrijf zet machine learning in om te bepalen in welk datacenter en wanneer deze nieuwe capaciteit het best geplaatst kan worden.

aws Dit heeft Andy Jassy, CEO van AWS, bekend gemaakt op de 14de Annual Foundations of Science Breakfast in het Pacific Science Center in het Amerikaanse Seattle, meldt GeekWire. “Iedere dag voegen we genoeg nieuwe servers toe om Amazon als een wereldwijd bedrijf ter waarde van 7 miljard dollar te bedienen”, aldus Jassy.

Nieuwe klanten

Het systeem kijkt onder andere naar nieuwe klanten. Jassy legt uit dat nieuwe klanten doorgaans relatief klein beginnen om AWS uit te testen. Naarmate blijkt dat het gebruik hiervan toegevoegde waarde biedt, wordt de capaciteit in veel gevallen fors uitgebouwd. Met behulp van machine learning voorspelt het bedrijf wanneer deze toename in vraag zal plaatsvinden.

Jassy meldt dat AWS ondanks het gebruik van machine learning altijd een voorraad servers en datacentercomponenten in voorraad houdt, die op tactische locaties zijn opgeslagen. Dit stelt het bedrijf in staat snel te reageren op onverwachte toenamen in de vraag naar capaciteit.

Lees ook
Dummersdorf – een onopvallende buitenwijk krijgt het grootste datacenter van Duitsland

Dummersdorf – een onopvallende buitenwijk krijgt het grootste datacenter van Duitsland

Donderdag is aangekondigd dat net buiten de havenstad Rostock een datacenter van de Schwarz-gruppe zal worden gebouwd. Aankondigingen van nieuwe datacenters zijn niet bijzonder, deze keer is de boodschap anders omdat het vooral draait om de beschikbaarheid van windkracht.

Het datacenter, de verdwenen IT dienstverlener en de klant zonder data

Het datacenter, de verdwenen IT dienstverlener en de klant zonder data

Als de verhaal over het geschil tussen PBS9 – een lokale Amerikaanse tv zender – en Iron Mountain iets duidelijk maakt, dan is het wel hoe weinig journalisten en redacteuren snappen van de business van een datacenter en dat van een tv zender. Maar het laat ook zien dat bij tech titels het nodige mis gaat.

AI jaagt Europese datacentermarkt aan, terwijl stroomgebrek groei naar nieuwe regio’s duwt

AI jaagt Europese datacentermarkt aan, terwijl stroomgebrek groei naar nieuwe regio’s duwt

De Europese datacentermarkt groeit in hoog tempo door en kan eind 2026 een totale capaciteit van circa 13 GW bereiken. Vooral de snelle opkomst van infrastructuur voor AI zorgt voor extra vraag. Tegelijkertijd wordt steeds duidelijker dat niet alleen vraag, maar vooral [...]