Apple treedt toe tot Open Compute Project

Apple treedt officieel toe tot het Open Compute Project. Dit initiatief voor open source hardware- en datacenterontwerp staat onder leiding van Facebook. Apple is al langere tijd bij het initiatief betrokken.

Het Amerikaanse IT-bedrijf uit Cupertino bezit zelf een flink aantal grootschalige datacenters om haar online diensten te ondersteunen. Het bedrijf is vanuit deze rol al langere tijd betrokken bij het Open Computer Project, maar heeft hier nooit veel ruchtbaarheid aan gegeven. Nu treedt het bedrijf dus officieel toe tot het project.

Naast Apple treden ook een aantal andere partijen toe tot het Open Compute Project. Het gaat hierbij onder andere om Bank of America en CapitalOne, die net als Apple beide eindgebruikers zijn van de hardware die door het project wordt ontwikkeld. Daarnaast zijn ook partijen als HP, Cisco, Juniper Networks en Schneider Electric als leverancier toegetreden tot het project. Het Open Compute Project helpt deze leveranciers in contact te komen met grote eindgebruikers als Apple en Facebook.

Lees ook
Telco Sustainability Forum: Duurzaamheid en eigen stroom

Telco Sustainability Forum: Duurzaamheid en eigen stroom

De Telco Sustainability Forum van vorige week ging in op hoe telecombedrijven hun duurzaamheid kunnen, en moeten, verbeteren. De online bijeenkomst werd georganiseerd door RCR Wireless News. Het Amerikaanse event werd ook opgeluisterd door sprekers uit Europa. De thema’s en cases zijn ook voor ons continent relevant.

Penta Infra haalt PGGM binnen als nieuwe aandeelhouder

Penta Infra haalt PGGM binnen als nieuwe aandeelhouder

Penta Infra, de Nederlandse ontwikkelaar en exploitant van datacenters, heeft pensioeninvesteerder PGGM gevonden als nieuwe aandeelhouder en investeerder naast de bestaande aandeelhouder Photon Capital. PGGM, dat investeert namens PFZW, het Nederlandse pensioenfonds voor de zorg- en welzijnssector, verwerft een belang van 49 procent van Photon Cap1

Toelichting op nieuwsbericht over Microsoft

Toelichting op nieuwsbericht over Microsoft

Het nieuwsbericht ‘Microsoft mikt op datacenter dat geen water gebruikt’ heeft als doel het signaleren van een relevante ontwikkeling bij een van de grootste spelers in de datacentermarkt. Er wordt nergens in het artikel gesteld of gesuggereerd dat andere datacenters het op het gebied van watergebruik slecht zouden doen.