WCooliT en GreenergyTec introduceren SOLOdc in Canada

datacenter

Deze week hebben CEO Marco Verzijl van het Nederlandse WCooliT en CEO Nicole Mbomba en VP Technology Bernard Marrast van GreenergyTec een intentieverklaring getekend voor de introductie van de SOLOdc op de Canadese markt.

De SOLOdc is een all-in-one modulair datacenter dat is ontwikkeld door WCooliT. GreenergyTec en WCooliT hebben het plan opgevat om kennis en patenten te delen, zodat de SOLOdc aangepast kan worden aan de normen en voorschriften die gelden in de Canadese datacentermarkt. 
 

CEO Nicole Mbomba van GreenergyTec: "De samenwerking tussen GreenergyTec en WCooliT geeft een stevige impuls aan innovatie in Canadese datacenters en dan met name op het gebied van energiebesparing en kostenefficiëntie. Nu de hoeveelheid data die we als gevolg van big data genereren, opslaan en verwerken enorm neemt ook de behoefte aan compute-voorzieningen snel toe. Deze samenwerking biedt daarbij een oplossing die eindelijk inspeelt op de groeiende bezorgdheid over de milieu-impact van datacenters.”

“Het modulaire datacenter dat wij hebben ontwikkeld, kent slimme energieoplossingen en kan nu als gevolg van deze samenwerking sneller worden uitgerold in Canada en zijn buurlanden”, meent Marco Verzijl, CEO van WCooliT. “Wat betreft missie en visie ten aanzien van energieverbruik zitten wij op één lijn met GreenergyTec en dan is deze samenwerking een logische stap vooruit.”

SOLOdc's alles-in-één concept van volledige modulaire flexibiliteit, maar toch geprefabriceerd en turn-key geleverd als één geheel, zorgt voor een gemakkelijke en op OPEX gebaseerde oplossing, stelt het Nederlandse bedrijf. Daarmee is de SOLOdc geschikt voor zowel het uitbreiden van bestaande datacenters, de bouw van nieuwe faciliteiten als het ombouwen van lowtech gebouwen tot hightech datacenters. De SOLOdc onderscheidt zich doordat het in dezelfde dataroom IT-systemen kan combineren die verschillende hosting-vereisten aan hun omgeving stellen. Hierbij maakt het niet uit of het gaat om klassieke luchtkoeling, op High Performance Computing (HPC) gerichte vloeistofkoeling of OCP (Open Compute) rack- en stoormvoorzienIngen. Bovendien, zo stelt WCooliT, is de SOLOdc klaar voor hergebruik van warmte.
 
Meer over
Lees ook
Analist: ‘Datacenters kiezen eerder cold plate-koeling dan immersion cooling’

Analist: ‘Datacenters kiezen eerder cold plate-koeling dan immersion cooling’

De toenemende power density van datacenter-racks, veroorzaakt door technologieën zoals cloud computing en generatieve AI, heeft geleid tot de verkenning van vloeistofkoeling als oplossing voor thermisch beheer. Zelfs met afscherming hebben traditionele luchtkoelingsmethoden moeite om te voldoen aan de koelbehoeften van dicht op elkaar gepakte servers....

Kunnen traditionele passieve koeltechnieken een bijdrage leveren aan datacenterkoeling?

Kunnen traditionele passieve koeltechnieken een bijdrage leveren aan datacenterkoeling?

Dat is een vraag die John Laban, bekend van Open Compute en OpenUK, zich stelt. Hij komt met die vraag na het zien van een korte video over global warming en het gebruik van airconditioning. Het aantal airco’s zal - zo voorspellen de makers van de video - naar verwachting de komende jaren verdrievoudigen.

Supplychain-problemen vaak oorzaak van vertragingen in bouw- en renovatieprojecten

Supplychain-problemen vaak oorzaak van vertragingen in bouw- en renovatieprojecten

Een recent rapport getiteld ‘Uptime on the Line’ werpt een verontrustend licht op de staat van de datacenterbouw in Europa. Het onderzoek geeft aan dat de bouw van datacenters wordt geplaagd door tal van problemen, variërend van een gebrek aan competenties en apparatuur tot verstoringen in de toeleveringsketen en stijgende kosten.