TelecityGroup gaat AMS 1 uitbreiden
TelecityGroup gaat zijn AMS 1 datacenter in Amsterdam uitbreiden. Dit heeft het bedrijf tijdens de bespreking van zijn jaarcijfers over 2013 bekendgemaakt.
Het bedrijf stelt de vergunningen voor de uitbreiding inmiddels binnen te hebben en daarnaast contracten te hebben gesloten voor de bouw. Het vernieuwde datacenter moet in 2016 zijn deuren openen.
TelecityGroup draaide afgelopen jaar een omzet van 325,6 miljoen pond. Dit is 15,1 procent meer dan in 2012, toen het bedrijf een omzet realiseerde van 283 miljoen pond. Het bedrijf heeft zijn totale datacentercapaciteit daarnaast met 14 procent uitgebreid van 86,4MW in 2012 naar 98,8MW afgelopen jaar.
Meer over
Lees ook
Job Witteman over het stroominfarct, datacenters en de noodzaak van gerichte regelgeving
Ik pleit voor een versnelling van gerichte regelgeving voor het verlagen van de ecologische druk op schaarse zaken als stroom, water en ruimte. Deze doelstelling moet zijn het bevorderen van onze digitale positie binnen Europa om ook de komende decennia hiervan te kunnen profiteren.
AMS-IX migreert workloads naar Nederlandse cloudinfrastructuur
AMS-IX (Amsterdam Internet Exchange), een van ’s werelds grootste internetknooppunten, heeft een deel van haar workloads verplaatst naar de Nederlandse cloudinfrastructuur van Uniserver. Met deze stap versterkt AMS-IX haar digitale autonomie en borgt zij de soevereiniteit van kritische IT-diensten binnen Nederland en Europa. De migrat1
CNN op basis van Brits onderzoek: ‘Datacenters voor AI veroorzaken lokale opwarming’
De reusachtige datacenters die kunstmatige intelligentie (AI) van rekencapaciteit voorzien, hebben niet alleen een enorme energiebehoefte, maar blijken ook een verontrustende bijwerking te hebben: ze creëren ‘hitte-eilanden’ die de omgevingstemperatuur met wel 9 graden Celsius kunnen doen stijgen.




