OCP gaat meer werk maken van sustainability

Open Compute Project, de oorspronkelijk onder andere door Facebook, Nasa en enkele andere organisaties opgezette organisatie die open source hardware promoot, heeft besloten om van sustainability een van zijn kernactiviteiten te maken. Verduurzaming van IT zal ook tijdens de regional summit van OCP die op 19 en 20 april in Praag plaatsvindt een prominente rol innemen.
Het duurzaamheidsproject van OCP zal onder andere rapportagedoelen vaststellen, de naleving van externe regelgeving en best practices bewaken en plannen, duurzaamheids-KPI's ontwikkelen die verder gaan dan traditionele datacentermaatregelen zoals de PUE, en duurzaamheidstechnologie en routekaarten voor processen samenstellen.
De organisatie zal niet alleen een theoretisch kader rond sustainability ontwikkelen, maar tevens zorg dragen voor de technische implementatie daarvan. Op dit moment zijn er binnen de OCP al tal van duurzaamheidsinspanningen op het gebied van koelen waarbij de efficiëntie van thermisch management wordt verhoogd met op vloeistof gebaseerde koeltechnologieën zoals immersion cooling en cold plate-koeling, evenals hergebruik van warmte. Naast thermische optimalisaties, werkt men ook aan het optimaliseren van de CO2-uitstoot die wordt veroorzaakt door zowel de operatie als de bouw van datacenterfaciliteiten, en de fabricage van IT-apparatuur.
Sustainability is een van de onderwerpen die in Praag aan bod gaat komen. Zeker ook interessant voor de datacenterindustrie zijn de lezingen en presentaties die de vraag behandelen hoe voor hyperscalers ontwikkelde technologie kan worden toegepast in kleinere of enterprise-datacenters.
Meer over
Lees ook
Euralarm pleit voor integratie van fysieke en cybersecurity bij datacenters
De Europese branchevereniging Euralarm heeft een richtlijn gepubliceerd die praktische handvatten biedt voor de fysieke beveiliging en veerkracht van kritieke infrastructuren. De publicatie benadrukt dat fysieke beveiligingsmaatregelen onmisbaar zijn voor de continuïteit van essentiële diensten – waaronder datacenters.
Cijfers over datacenters in Oostenrijk
Oostenrijk kent, net als alle andere EU lidstaten, een meldingsplicht voor datacenters met een nominaal elektrisch vermogen vanaf 500 kW (EED). Alle data wordt naar Brussel gestuurd zodat daar kan worden bijgehouden hoe de energie-efficiëntie van de bedrijven zich ontwikkeld.
OCP‑richtlijnen voor AI‑clusters beloven efficiëntie voor zowel hyperscalers als kleinere datacenters
Het Open Compute Project (OCP) heeft een uitgebreide whitepaper gepubliceerd waarin een gestandaardiseerde aanpak voor AI‑clusters wordt gepresenteerd. Hoewel de ontwerpen oorspronkelijk zijn afgestemd op de behoeften van hyperscalers, tonen ze ook mogelijkheden voor kleinere, Europese AI‑datacenters




