nLighten neemt 7 edge datacenters van EXA Infrastructure over
Meer over
Lees ook
Maakt opslag van energie in vliegwielen een come-back?
Vliegwielen, ooit beschouwd als een niche-oplossing voor energieopslag, lijken een nieuwe kans te krijgen dankzij technologische vooruitgang en de groeiende vraag naar stabiele energievoorzieningen uit hernieuwbare bronnen. Hoewel vliegwielen al langer worden gebruikt in UPS-systemen (Uninterruptible Power Supply) in datacenters, zijn ze nooit ech1
Equinix schrapt eigen metal IaaS aanbod
Signalen over het schrappen van het eigen metal IaaS aanbod door Equinix zijn inmiddels bevestigd door het datacenterbedrijf. De buitenlandse vakpers heeft al aan het onderwerp aandacht besteed. Het aanbod stopt per medio 2026 .
Gartner: 40% van AI-datacenters krijgt vanaf 2027 te maken stroomtekorten
De snelle opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) en generatieve AI (GenAI) leidt tot een ongekende stijging in het elektriciteitsverbruik. Volgens marktonderzoeksbureau Gartner zal het energieverbruik van datacenters in de komende jaren met maar liefst 160% toenemen.