Microsoft koopt Britse startup voor gegevensoverdracht met zeer hoge snelheden

Een HCF-kabel combineert glasvezel met coaxkabel. Ze bestaan al sinds de jaren '90, maar wat Lumenisity hier aan toevoegt, is een eigen ontwerp met een met lucht gevuld centraal kanaal dat omringd is door een ring van glazen buizen. Licht gaat immers sneller door lucht dan door glas. In een proef met Comcast in de VS in april kon een enkele fibre van Lumenisity HCF snelheden leveren van 10 Gbps tot 400 Gbps.
"HCF kan voordelen bieden in een breed scala van sectoren, waaronder de gezondheidszorg, financiële dienstverlening, productie, detailhandel en overheid", schreef Girish Bablani, CVP van Microsoft's Azure Core-activiteiten, in een blogpost. “Voor de publieke sector kan HCF verbeterde beveiliging en inbraakdetectie bieden voor federale en lokale overheden over de hele wereld. Omdat HCF in de gezondheidszorg de omvang en het volume van grote datasets kan accommoderen, kan het helpen bij het versnellen van het ophalen van medische beelden, waardoor het voor aanbieders gemakkelijker wordt om medische beeldvormingsgegevens in de cloud op te nemen, te behouden en te delen. En met de opkomst van de digitale economie zou HCF internationale financiële instellingen kunnen helpen bij het zoeken naar snelle, veilige transacties in een brede geografische regio.”
Meer over
Lees ook
Duitse reacties op bericht dat Blackstone / QTS datacenter wil bouwen
Er is iets bijzonders aan de hand met de reacties in de Duitse pers naar aanleiding van het bericht dat Blackstone / QTS nabij Hamm een plek voor een nieuw datacenter heeft gevonden. Hamm ligt ongeveer 100 kilometer ten oosten van Enschede.
OctoNona neemt A2B Internet over
OctoNona neemt A2B Internet over OctoNona, een Europees connectiviteits‑ en infrastructuurplatform, heeft de Nederlandse provider A2B Internet overgenomen. Met de deal breidt het in Amsterdam gevestigde OctoNona zijn aanbod van zakelijke internetverbindingen, datacenter‑connectiviteit en IP‑diensten in Nederland aanzienlijk uit. A2B Internet is1
NorthC Group bouwt nieuw, high-tech datacenter in Genève, Zwitserland
NorthC Group start in Q1 van dit jaar met de bouw van een nieuw datacenter in Genève, Zwitserland. Het nieuwe datacenter wordt gerealiseerd op The Hive campus, een technologiepark net buiten Genève. Dit wordt het zesde NorthC-datacenter in Zwitserland



