Eurofiber ontvangt certificering voor milieumanagementsysteem in Utrechts datacenter

Eurofiber heeft het ISO 14001-certificaat behaald voor het milieumanagementsysteem van zijn datacenter in Utrecht. Het milieumanagementsysteem stelt Eurofiber in staat milieurisico’s rond het datacenter effectief te identificeren, prioriteren en managen als onderdeel van de dagelijkse bedrijfsvoering.

“Het behalen van de ISO 14001-certificering biedt de overheid, klanten en partners de zekerheid dat we onze verantwoordelijkheid voor het milieu serieus nemen. Ons gecertificeerde managementsysteem ondersteunt ons milieubeleid en helpt ons alle milieuaspecten onder controle te houden en te voldoen aan de wetgeving. Dat vinden we heel belangrijk”, zegt Lex Wils, Manager Network & Service Development van Eurofiber.

Het datacenter in Utrecht van Eurofiber is een Tier-3 datacenter. Eurofiber heeft zichzelf als doelstelling gesteld over een periode van één jaar een Energy Usage Effectiveness (UEU) te behalen van 1,3. Gemiddeld ligt deze waarde op 2.0.

Meer over
Lees ook
Nebius bouwt één van Europa’s grootste AI‑datacenters nabij Lille

Nebius bouwt één van Europa’s grootste AI‑datacenters nabij Lille

Het Amsterdamse AI‑cloudbedrijf Nebius heeft aangekondigd een nieuw datacenter van maar liefst 240 megawatt te realiseren in Béthune, vlakbij Lille in Frankrijk. Zodra het project voltooid is, behoort het tot de grootste AI‑infrastructuren van Europa. Dat meldt Yahoo Finance.

Nieuw datacenter staat gelijk aan onvrede en ophef

Nieuw datacenter staat gelijk aan onvrede en ophef

Na Amsterdam heeft ook de gemeenteraad van Lelystad moeite met de komst van een nieuw datacenter. In beide gevallen komt die weerstand te laat. De vergunningen zijn er dus kan de bouw op beide plekken van start gaan. Daarover heeft de pers uit het hele land geschreven.

SpaceX wil miljoen satellieten lanceren voor AI-datacenters in de ruimte

SpaceX wil miljoen satellieten lanceren voor AI-datacenters in de ruimte

SpaceX heeft een verzoek ingediend bij de Amerikaanse Federal Communications Commission om één miljoen satellieten in een baan om de aarde te lanceren. Deze satellieten moeten fungeren als ‘orbital datacenters’ om de groeiende vraag naar rekenkracht voor kunstmatige intelligentie (AI) op te vangen