Cloudscene geeft informatie over 4.700 datacenters en 4.200 cloud providers
Cloudscene lanceert een referentiedatabase met datacenter en cloud service providers. In de database zijn bij de lancering ruim 4.700 datacenters en 4.200 cloud en internet service providers uit 110 landen te vinden.
In de database van Cloudscene wordt allerlei informatie gegeven over datacenters en cloud service providers. Denk hierbij aan informatie over de capaciteit van het datacenter, beveiligingsfeatures, omvang van het datacenter, de exacte locatie en contactgegevens. Daarnaast biedt Cloudscene ook inzicht in de internet en cloud service providers die in specifieke datacenters actief zijn.
Transparantie in de sector vergroten
Cloudscene is opgericht door de Australische tech entrepreneur Bevan Slattery. Met de database wil Slattery transparantie in de sector wil vergroten en de gefragmenteerde marktplaats voor Infrastructure as a Service (IaaS), colocatie en andere cloud oplossingen consolideren.
“Het primaire doel van Cloudscene is het leveren van betrouwbare en nauwkeurige data aan de markt. Om dit te realiseren hebben we geïnvesteerd in een eigen productontwikkelingsteam en data-analisten uit Australië om onderzoek, analyses en verificatiewerk uit te voeren”, legt Jason Bingham, Chief Operating Officer van Cloudscene, uit.
Meer over
Lees ook
Onvolledige communicatie over digitale soevereiniteit
Een hyperscaler maakt bekend per 2026 nog meer in te zetten op het partnerkanaal om zo aan de vraag naar digitale soevereiniteit te kunnen voldoen. Elders verschijnt het persbericht van een minder bekende cloud aanbieder
Deutsche Telekom en Schwarz Gruppe zetten eigen AI-gigafactory op in Duitsland
Duitsland lijkt zich op te maken voor een nieuwe fase in de strijd om Europese AI-infrastructuur. Deutsche Telekom en de Schwarz Gruppe, eigenaar van onder meer Lidl, Kaufland en een reeks eigen IT-bedrijven, voeren vergevorderde gesprekken over de bouw van een gezamenlijke AI-gigafactory. Het gaat om een zeer groot project dat zich wil kwalificer1
evroc, Blykalla en Studsvik verkennen ontwikkeling van eerste datacenters op kernenergie in Zweden
De Zweedse cloud- en AI-infrastructuurbouwer evroc heeft een samenwerkingsovereenkomst ondertekend met Blykalla en Studsvik om de haalbaarheid te onderzoeken van de eerste kernenergie-gedreven datacenters van Zweden. De partijen willen nagaan hoe Small Modular Reactors kunnen worden ingezet




