BitFury koelt Georgisch datacenter met diëlektrische vloeistof

Bitcoin miner BitFury Group heeft een 40MW datacenter in Georgië geopend. Het datacenter wordt gekoeld met behulp van een koeltechniek waarbij datacenterapparatuur in diëlektrische vloeistof wordt ondergedompeld.

Het gaat om een twee fase dompelkoeling (two fase immersion cooling - 2PIC) die is ontwikkeld door Allied Control, een bedrijf dat vorig jaar werd overgenomen door BitFury. Bij deze technologie wordt gebruik gemaakt van 3M Novec 7100 vloeistof. Deze vloeistof heeft een kookpunt van 61°C. Naarmate de servers die hierin zijn ondergebracht warmte genereren stijgt de temperatuur van de vloeistof, totdat het kookpunt is bereikt en de vloeistof verdampt. Deze damp wordt opgevangen in watergekoelde spoelen,  waarin de damp wordt gekoeld en wordt omgezet in vloeistof. Deze wordt vervolgens teruggepompt naar de baden waarin de IT-apparatuur is geplaatst.

Dankzij deze koeling kan BitFury de vermogensdichtheid in het datacenter vergroten tot 250kW per horizontaal rack. BitFury stelt het energieverbruik van de koeling in het datacenter met 96% terug te kunnen dringen ten opzichte van traditionele koeling. Deze besparing wordt vooral gerealiseerd doordat het koelsysteem nauwelijks bewegende onderdelen heeft en hierdoor weinig energie verbruikt. Het nieuwe megadatacenter van het bedrijf heeft een Power Usage Effectiveness van 1,02 en opereert nagenoeg CO2-neutraal.

Meer over
Lees ook
CapMan Infra neemt Serverius IT Infrastructure over

CapMan Infra neemt Serverius IT Infrastructure over

Het Nederlandse datacenter- en IT-bedrijf Serverius is overgenomen door CapMan Infra. Dat meldt CEO Gijs van Gemert top LinkedIn.

Britse startup wil samenwerking met netwerkbeheerders verbeteren

Britse startup wil samenwerking met netwerkbeheerders verbeteren

De Britse startup SMPnet heeft onlangs 1,4 miljoen dollar opgehaald bij investeerders voor een internationale uitrol van zijn softwareplatform. Het bedrijf heeft programmatuur ontwikkeld waarmee onder andere de samenwerking tussen netwerkbeheerders en externe afnemers en aanbieders van elektriciteit

Bezwaar tegen nieuw datacenter De Kwakel

Bezwaar tegen nieuw datacenter De Kwakel

De provincie Noord-Holland heeft een bezwaar ingediend tegen de verleende omgevingsvergunning voor verbouw en uitbreiding van een bestaand bedrijfsgebouw in De Kwakel ten behoeve van een datacenter.