Raritan geeft real-time inzicht in energieverbruik van datacenters
Raritan introduceert een nieuw Branch Circuit Monitoring (BCM) systeem. Het systeem geeft in real-time inzicht in de elektrische capaciteit en het energieverbruik in datacenters. Hierbij kan worden gemonitord vanuit de paneelkast, power distribution unit, schakelpaneel of overhead busbar.
Inzicht in de energiecapaciteit en het energiegebruik van datacenters helpt de uptime van een datacenter te bewaken. Indien bijvoorbeeld het limiet van een zekering wordt benaderd stelt het systeem beheerders hiervan automatisch op de hoogte zodat tijdig kan worden ingegrepen. Om het energieverbruik stroomopwaarts van apparatuur te kunnen nemen maakt de nieuwe BCM gebruik van Raritan’s intelligente rack PDU’s.
Modulair
De nieuwe BCM is modulair. Beheerders kunnen het systeem dan ook opschalen indien zij meer capaciteit nodig hebben. Hierdoor hoeft uitsluitend te worden geïnvesteerd in de capaciteit die op dat moment nodig is en is overcapaciteit niet langer nodig, waardoor op de kosten kan worden bespaard.
Het systeem geeft beheerders van colocatieruimte daarnaast inzicht in het energieverbruik van individuele apparatuur, waardoor het stroomverbruik van klanten nauwkeurig in kaart kan worden gebruikt. Het energieverbruik wordt gemeten in kWh met een maximale afwijking van 0,5%. Daarnaast wordt ook data verzameld over A, V, kW en kVA.
Webinterface en tablet
De data die het BCM verzameld kan op afstand worden uitgelezen via een webinterface. Op locatie kan daarnaast gebruik worden gemaakt van een kleurenscherm of een tablet. De informatie kan daarnaast worden gedeeld met een gebouwbeheersysteem (BMS) of data center instructure management (DCIM) software. De BCM biedt ook ondersteuning voor omgevingssensoren voor het monitoren van temperatuur en luchtvochtigheid.
Dossiers
Meer over
Lees ook
Mijlpaal voor Belgische internet: BNIX viert 30e verjaardag
BNIX, het ‘hart van het Belgische internet’, bestaat in 2025 dertig jaar. Die mijlpaal werd gisterenavond uitgebreid gevierd met een evenement in het Brusselse Hotel Amigo. In het bijzijn van een 60-tal BNIX-participanten werd er onder andere teruggeblikt op 30 jaar evolutie van het Belgische internet en BNIX zelf
Duitsland is Europees koploper in datacenterontwikkeling
In januari vroeg Datacenterworks of Duitsland ineens Europees koploper in datacenterontwikkeling was geworden. Een eerste opsomming van nieuwe bouwplannen liet zien dat ook buiten Frankfurt behoorlijk wat datacenters in de planning stonden.
Wat aan de NorthC - CTS deal voorafging
Het persbericht waarin NorthC bekend maakt dat de overname van zes Colt Technology Services (CTS) datacenters is afgerond zal velen zijn ontgaan. Wat in dit geval de lezer wel kan opvallen is dat we hier te maken hebben met opmerkelijke serie van namen.




