Facebook bespaart op energieverbruik door workloads slim over servers te verdelen

Server rack, men x 2

Facebook zet Autoscale in om het energieverbruik van zijn datacenters terug te dringen. Autoscale is een tool die is ontworpen om samen te werken met load balancers, die zorgen dat de workload wordt verdeeld over servers in clusters. Autoscale zorgt dat deze load balancers tijdens deze verdeling energie-efficiëntie in het oog houden, wat voor een flinke energiebesparing zorgt.

Qiang Wu, infrastructure software engineer bij Facebook, beschrijft het gebruik van Autoscale in een blogpost. Het systeem is op dit moment al in gebruik in de datacenters van het social media-bedrijf. Facebook heeft veel te maken met fluctuaties in belasting. Autoscale speelt hier op in en pakt de inefficiëntie van load balancers aan.

Belasting efficiënt verdelen over servers

Load balancers verdeelde voorheen iedere workload, ongeacht de omvang, over alle servers in het cluster dat de balancer beheerd. De CPU's van deze servers werden hierdoor tijdens daluren nauwelijks belast, terwijl een minimale belasting wel veel energie verbruikt. Dit is niet efficiënt. Als voorbeeld noemt Wu een server die in standby-stand 60 watts verbruikt, bij minimale CPU-belasting 130 watts en bij medium CPU-belasting 150 watts. Het verschil in energieverbruik tussen een server die standby staat en minimaal wordt belast is groot, terwijl het verschil tussen een server met minimale CPU-belasting of medium CPU-belasting veel kleiner is.

Hier speelt Facebook met Autoscale op in. De tool zorgt ervoor dat load balancers workloads op een andere wijze verdelen, wat voorkomt dat servers met een minimale CPU-belasting draaien. Sommige servers worden hierdoor zwaarder belast, terwijl andere standby kunnen blijven staan. Het aantal actieve servers in een cluster wordt hierdoor dus aanzienlijk teruggedrongen, wat ook terug te zien is in het energieverbruik van het datacenter. Per cluster zou de inzet van Autoscale tussen de 10 en 15% minder energie verbruiken.

Dossiers
Lees ook
Hoe de handelsoorlog de komst van andere servers versnelt

Hoe de handelsoorlog de komst van andere servers versnelt

Het zijn niet langer alleen Google & Co die eigen servers in de eigen datacenters gebruiken. De handelsoorlog is extra slecht nieuws voor de twee hofleveranciers van de cpu's voor servers, maar ook voor de andere toeleveranciers. Het is namelijk voor grote klanten helemaal reden naar de afhankelijkheden van externe partijen te kijken.

Google introduceert 1 MW IT-racks op OCP EMEA Summit 2025

Google introduceert 1 MW IT-racks op OCP EMEA Summit 2025

Tijdens de Open Compute Project (OCP) EMEA Summit 2025 in Dublin heeft Google een nieuwe stroomdistributiearchitectuur van +/-400 volt gelijkstroom (VDC) gepresenteerd, waarmee IT-racks tot 1 megawatt (MW) kunnen worden gevoed.

Hoe UPS-oplossingen zorgen voor continuïteit, energie-efficiëntie en kostenbesparing

Hoe UPS-oplossingen zorgen voor continuïteit, energie-efficiëntie en kostenbesparing

In een wereld die steeds verder digitaliseert vormen datacenters en serverruimtes het kloppende hart van onze informatie-infrastructuur. Een ononderbroken stroomvoorziening en zero downtime zijn cruciaal om de continuïteit en betrouwbaarheid van diensten te waarborgen.