NorthC Datacenters breidt uit in Zwitserland door overname van Netrics

NorthC Group, het grootste regionale datacenterbedrijf van Nederland, heeft een overeenkomst getekend voor de overname van de datacenters en de connectiviteitsdiensten van het Zwitserse Netrics. Hiermee betreedt NorthC Group de Zwitserse markt. Dit is de tweede internationale overname door NorthC Group, na de overname vanIP Exchange in Duitsland, in november 2021. De transactie omvat drie datacenters – twee in Münchenstein (nabij Basel) en een in Biel – met een totale oppervlakte van 13.000 m2, ruim 7,5 MW aan maximale IT stroomcapaciteit en mogelijkheden voor verdere uitbreiding. De datacenters zijn onderling met elkaar verbonden via een high-speed backbone glasvezelnetwerk en hebben een sterke positie rond de regio’s Basel en Biel-Bern.
Met deze overname breidt NorthC Group haar groeiende netwerk van regionale datacenters in Noordwest-Europa verder uit en kan het bedrijf nu ook klanten bedienen die actief zijn in Zwitserland. Met de voortzettende digitale transformatie en de ontwikkeling van de cloud, IoT, AI en 5G is het bedrijf daarmee uitstekend gepositioneerd om te voorzien in de behoeften van organisaties aan hybride multi-cloudoplossingen, colocatiediensten en connectiviteitsoplossingen, allemaal dichtbij de rand van het netwerk (edge computing).
Het feit dat NorthC regionaal aanwezig is, betekent dat het bedrijf zich kan onderscheiden door een persoonlijke, klantgerichte benadering en het creëren van regionale ecosystemen dichtbij de locatie waar bedrijven werkzaam zijn en hun diensten aanbieden aan eindgebruikers. Dit vormt het fundament voor langdurige relaties met klanten. Deze overname biedt NorthC een solide platform om in Zwitserland een toonaangevend regionaal netwerk op te bouwen, vergelijkbaar met haar Nederlandse netwerk van regionale datacenters.
Alexandra Schless, CEO van NorthC: “De overname van deze drie datacenters en connectiviteitsdiensten is een belangrijke volgende stap in de Europese groeistrategie van NorthC Group, na de overname van het Duitse IPX. Wij zijn verheugd om deze activiteiten en het ervaren team te mogen verwelkomen in onze organisatie. Wij zijn van mening dat een platform van regionale datacenters met een brede geografische reikwijdte onze klanten de mogelijkheid biedt om hun redundante infrastructuur te optimaliseren en te profiteren van regionale ecosystemen. Deze overname stelt NorthC tevens in staat om voort te bouwen op enerzijds de uitgebreide glasvezelinfrastructuur en anderzijds de bestaande drie datacenters te integreren in NorthC. Verdere synergie tussen de datacenters in Zwitserland en de rest van de NorthC-organisatie zal zowel voor onze klanten als ook voor de hele groep mogelijkheden bieden voor uitbreiding en optimalisatie van ons dienstenportfolio.”
Meer over
Lees ook
BDIA versterkt zich met Daisy Juvijns als Association & Community Manager
De Belgian Digital Infrastructure Association (BDIA) verwelkomt Daisy Juvijns als Association & Community Manager. Met haar komst zet BDIA een belangrijke stap in de verdere professionalisering van de vereniging en in de versterking van haar dienstverlening aan leden en partners. Vanuit deze rol zal Daisy nauw samenwerken met Managing Director1
OCP wil digital twins tot vast onderdeel van datacenterbeheer maken
Digital twins moeten een veel grotere rol gaan spelen bij het ontwerpen, bouwen en beheren van datacenters. Het Open Compute Project (OCP) werkt daarom aan een open ecosysteem waarin digitale modellen van datacenters, IT-hardware en technische infrastructuur onderling gegevens kunnen uitwisselen.
CDC’s – Community Data Centers – waarom je dat idee serieus moet nemen
De afgelopen weken is op conferenties in Duitsland gepleit voor CDC’s – Community Data Centers. Het begrip bestaat aan de overkant van de oceaan al langer en is nu ook op de grootste datacentermarkt van Europa, Duitsland, onderwerp van gesprek.




