Amazon gaat kantoorpand verwarmen met restwarmte van datacenter

Modern interior of server room in datacenter

Amazon gaat in een kantoor in het Amerikaanse Seattle restwarmte gebruiken van een datacenter. Het bedrijf verwacht hierdoor de energierekening voor het verwarmen van de locatie aanzienlijk terug te dringen.

Het gaat om een kantoorpand in het centrum van Seattle. Amazon verwacht 75% minder energie te hoeven aan te schaffen om het pand te verwarmen. Het is niet duidelijk hoeveel kW aan energie Amazon op jaarbasis via de constructie kan besparen of welk geldbedrag het bedrijf hiermee precies bespaart.

De restwarmte wordt gewonnen uit een datacenter van Clise Properties. Ook deze partij profiteert van de deal. Clise Properties hoeft minder geld te investeren in water en elektriciteit om de warmte in het datacenter af te voeren. De warmte wordt gedeeld via een systeem dat is ontwikkeld door Eco District, een bedrijf dat door Clise Properties en aannemersbedrijf McKinstry is opgericht.

Bron: TechFlash

Dossiers
Lees ook
Discussie: ’Zijn Europese datacenters niet klaar voor AI-workloads?’

Discussie: ’Zijn Europese datacenters niet klaar voor AI-workloads?’

Op LinkedIn is een discussie gaande over de vraag of Europese datacenters wel klaar zijn voor het draaien van zware AI-workloads. Die discussie wordt verder gevoed door een recent rapport waarin helder wordt gesteld: ‘The European data centre market is not ready for AI customers’.

Amazon lijkt Microsoft te volgen met verminderen investeringen in AI-datacenters

Amazon lijkt Microsoft te volgen met verminderen investeringen in AI-datacenters

Het aantal technologiereuzen dat zijn plannen voor AI-datacenters aanpast, stijgt naar twee. Volgens rapporten van de banken Wells Fargo en TD Cowen heeft Amazon de onderhandelingen over sommige deals rond AI-datacenter, voornamelijk in Europa, stilgelegd.

Wethouder: Amsterdam moet op slot voor datacenters tot 2035

Wethouder: Amsterdam moet op slot voor datacenters tot 2035

Het is de categorie nieuws waarmee Amsterdam tot ver buiten de landsgrenzen de pers zal halen. In en rond de hoofdstad zal er tot 2035 geen ruimte op het elektriciteitsnet voor datacenters worden vrijgemaakt. Dat is het voorstel van wethouder Pels waarover de gemeenteraad volgende maand vergadert.