Nieuw nationaal datacenter van SURFsara wordt gevestigd in Telecity Group's AMS 1

SURFsara maakt bekend een overeenkomst te hebben gesloten met Amsterdam Science Park. Telecity Group gaat op de locatie waar nu zijn datacenter AMS 1 gevestigd is een volledig nieuw datacenter bouwen voor SURFsara.

Het datacenter gaat bestaan uit twee verdiepingen, die beide exclusief door Surfsara zullen worden gebruikt. In dit nieuwe datacenter zal de SURFsara nationale High Performance Computing (HPC)-infrastructuur worden gehuisvest, waaronder de nationale supercomputer Cartesius. Het nationaal datacenter wordt daarnaast beschikbaar gesteld voor clouddiensten en data van instellingen voor onderzoek en hoger onderwijs, maar ook voor pre-competitief onderzoek van bedrijven.

“Voor toponderzoek en innovatie is het hebben van een geavanceerde en duurzame ICT-infrastructuur van essentieel belang”, aldus Anwar Osseyran, directeur SURFsara. “We hebben ervoor gekozen om het nationale datacenter flexibel op te zetten en de capaciteit on-demand te kunnen uitbreiden, zodat we de nieuwste ICT-ontwikkelingen en innovaties snel en kosteneffectief kunnen inzetten. Ook kijken we ernaar uit om in het nieuwe datacenter samen met TelecityGroup onderzoek te gaan doen naar verbetering van de (energie-)efficiëntie van (HPC-)datacenters.”

SURFsara maakte voorheen gebruik van een datacenter van Vancis. Het bedrijf verhuist nu dus naar een eigen datacenter. Het datacenter krijgt 800 m2 IT-vloer, met een initieel vermogen van 1.8MW. Hierbij wordt voldaan aan specifieke eisen voor co-locatie van HPC-apparatuur. Bij de bouw moet met een groot aantal aspecten rekening worden gehouden, zoals de zwaarte van de apparatuur, het hoge aantal kilowatts per rack en specifieke voorzieningen voor warmwaterkoeling.

Meer over
Lees ook
Datacenters-in-space

Datacenters-in-space

SpaceX beweert een doorbraak te hebben gevonden, meldt Axios. Zogeheten ‘orbital datacenters’ moeten de toekomst van kunstmatige intelligentie aanjagen. Volgens bronnen  wil Musk de komende beursintroductie van SpaceX gebruiken om dit ambitieuze project te financieren.

Duitse reacties op bericht dat Blackstone / QTS datacenter wil bouwen

Duitse reacties op bericht dat Blackstone / QTS datacenter wil bouwen

Er is iets bijzonders aan de hand met de reacties in de Duitse pers naar aanleiding van het bericht dat Blackstone / QTS nabij Hamm een plek voor een nieuw datacenter heeft gevonden. Hamm ligt ongeveer 100 kilometer ten oosten van Enschede.

NorthC Group bouwt nieuw, high-tech datacenter in Genève, Zwitserland

NorthC Group bouwt nieuw, high-tech datacenter in Genève, Zwitserland

NorthC Group start in Q1 van dit jaar met de bouw van een nieuw datacenter in Genève, Zwitserland. Het nieuwe datacenter wordt gerealiseerd op The Hive campus, een technologiepark net buiten Genève. Dit wordt het zesde NorthC-datacenter in Zwitserland