Vraag naar rack PDU’s groeit
De vraag naar rack Power Distribution Units (rack PDU’s) groeit de komende jaren. De markt voor rack PDU’s laat naar verwachting tussen 2016 en 2020 een samengestelde jaarlijkse groei van 10,14% zien.
Dit meldt Research and Markets. Het onderzoeksbureau stelt dat vooral de groeiende vraag naar datacenters wereldwijd de vraag naar rack PDU’s aandrijft. Zo zien cloud service providers de vraag naar cloud diensten groeien, wat de bedrijven stimuleert nieuwe datacenters te bouwen en bestaande faciliteiten te renoveren.
Belangrijkste spelers
De belangrijkste spelers op de markt van rack PDU’s zijn volgens het onderzoeksbureau:
- CyberPower Systems
- Eaton
- Emerson Network Power
- Raritan
- Schneider Electric (APC)
- Server Technology
- Tripp Lite
Het onderzoeksbureau ziet ook de vraag naar datacenter containers groeien. In veel gevallen zijn deze containers modulair en kunnen eenvoudig worden gecombineerd om de capaciteit van een datacenter op te schalen. Dit geeft bedrijven de vrijheid naar mate de vraag naar capaciteit groeit deze snel uit te breiden door nieuwe containers te (laten) installeren. Met het oog op deze flexibiliteit kiezen veel grootzakelijke bedrijven er volgens Research and Markets voor meerdere datacenter containers te combineren tot één groot datacenter.
Dossiers
Meer over
Lees ook
Mijlpaal voor Belgische internet: BNIX viert 30e verjaardag
BNIX, het ‘hart van het Belgische internet’, bestaat in 2025 dertig jaar. Die mijlpaal werd gisterenavond uitgebreid gevierd met een evenement in het Brusselse Hotel Amigo. In het bijzijn van een 60-tal BNIX-participanten werd er onder andere teruggeblikt op 30 jaar evolutie van het Belgische internet en BNIX zelf
Duitsland is Europees koploper in datacenterontwikkeling
In januari vroeg Datacenterworks of Duitsland ineens Europees koploper in datacenterontwikkeling was geworden. Een eerste opsomming van nieuwe bouwplannen liet zien dat ook buiten Frankfurt behoorlijk wat datacenters in de planning stonden.
Wat aan de NorthC - CTS deal voorafging
Het persbericht waarin NorthC bekend maakt dat de overname van zes Colt Technology Services (CTS) datacenters is afgerond zal velen zijn ontgaan. Wat in dit geval de lezer wel kan opvallen is dat we hier te maken hebben met opmerkelijke serie van namen.



