Vraag naar enterprise storagesystemen sterk gegroeid
De vraag naar enterprise storagesystemen is afgelopen jaar sterk gegroeid. Vooral midrange systemen met flash storage en systemen gericht op hyperscale datacenters doen het goed.
Dit blijkt uit de Worldwide Quarterly Disk Storage Systems Tracker van IDC. Het totaal aantal verkochte opslagcapaciteit is in het vierde kwartaal van 2014 met 43,7% gestegen tot 31,8 exabytes. Het totaal aan verkochte capaciteit over geheel 2014 komt uit op 99,2 exabytes, een stijging van 43%.
Meer omzet
De stijging is ook terug te zien in de omzetcijfers van storageleveranciers. De totale omzet van de sector kwam in het vierde kwartaal 7,2% hoger uit op 10,6 miljard dollar. Over heel 2014 is de omzet uitgekomen op 36,2 miljard dollar, een stijging van 3,6%.
Als we kijken naar de belangrijkste spelers op de markt gaat EMC aan leiding met een marktaandeel van 22,2%. HP volgt met een 13,8%, terwijl Dell en IBM het beide moeten doen met 9% marktaandeel. De groep original design manufacturer (ODM’s) die storage direct aan hyperscale datacenters wist te verkopen is sterk gegroeid. De groep heeft een marktaandeel van 12,8% in handen.
Meer over
Lees ook
WD introduceert 6TB WD Re, WD Se en WD Re+ harde schijven
De opkomst van het internet en de voorkeur voor digitaal zakendoen verandert de storagebehoeften van datacenterbeheerders. Dienstverleners willen de hele wereld bedienen en stellen veel hogere eisen aan opslag. Enterprise-scale is niet meer voldoende, Web-scale wordt de nieuwe norm. Dit geldt zeker voor bedrijven als Google, Amazon, Facebook en Mi1
Intel lanceert nieuwe S3710 en S3610 SSD’s voor servers
Intel lanceert de Intel SSD DC S3710 en SSD DC S3610, twee SSD’s gericht op gebruik in servers. Beide maken gebruik van een duurzame variant van Intel’s 20 nanometer multi level cell (MLC) NAND flash opslag. De SSD’s leveren ten opzichte van hun voorlopers aanzienlijke prestatieverbeteringen. De S3710 is de opvolger van de S3700, die gebruik maakt1
SanDisk neemt Fusion-io over
SanDisk maakt bekend Fusion-io over te nemen. Fusion-io is gespecialiseerd in solid-state opslagsystemen. Het bedrijf levert onder andere hardware aan grootschalige IT-bedrijven als Apple en Facebook. Met de overname van Fusion-io wil SanDisk zijn positie in de markt voor enterprise storage versterken. SanDisk ziet zijn omzet de laatste jaren hard1




