Servers onderdompelen in olie verlaagt energieverbruik van supercomputer aanzienlijk
De datacentersector maakt wereldwijd een jaarlijkse groei door van 12%, waardoor het energieverbruik alleen maar blijft stijgen. Besparen op het energieverbruik van bijvoorbeeld de koelinstallatie is hierdoor van groot belang. Een prototype supercomputer van het Tokyo Institute of Technology zet hiervoor onderdompeling in, wat zorgt voor een aanzienlijk energiebesparing.
De New York Times meldt dat de supercomputer in staat is maar liefst 50% meer rekenkracht te leveren dan zijn voorganger, terwijl het energieverbruik van de faciliteit gelijk is gebleven. Het apparaat is opgenomen in de Green500, een lijst met de meest energie-efficiënte supercomputers ter wereld. De machine wordt hier beschreven als de meest energie-efficiënte supercomputer van zijn soort.
De Japanse supercomputers is volledig ondergedompeld in een tank met minerale olie. Deze olie kan de warmte van de servers en andere apparatuur zeer snel afvoeren. Conventionele koelinstallaties zijn hierdoor niet nodig. Het Tokyo Institute of Technology test op dit moment de prestaties van de opstelling op het moment dat de olie tijdens de zomermaanden opwarmt tot 35°C. Dit moet dankzij moderne semiconductors die geschikt zijn voor hogere temperaturen geen problemen opleveren.
Dossiers
Meer over
Lees ook
Energie-efficiënte koeling voor kleine en middelgrote computerruimten
De LCP Rack DX en de LCP Inline DX zijn ideale koelsystemen voor kleine en middelgrote IT-installaties waarbij klimatisering met lucht/water-warmtewisselaars of koud water te duur zou zijn Zelfs als het datacenter maar uit één ruimte met één serverrack bestaat, kan het hoge vermogensverlies van computerhardware al snel resulteren in een gevaarlij1
Imtech verzorgt FlexPod datacenter-infrastructuur voor Kiwa
Certificatiebedrijf Kiwa gaat gebruik maken van een FlexPod-infrastructuur op basis van Cisco UCS Servers,Nexus switching, NetApp storage en VMware als hypervisor. De infrastructuur is ontwikkeld door Imtech en wordt ingezet voor de bedrijfskritische applicaties van Kiwa. Kiwa wil de komende jaren kunnen groeien, waardoor hoge eisen worden gestel1
Arista Networks levert twee miljoenste netwerkpoort voor datacenters
Arista Networks heeft zijn 2 miljoenste 10/40/100 Gigabit Ethernet-poort geleverd, voor cloudomgevingen en datacenters. Het bedrijf is volledig gespecialiseerd in Software Defined Networking (SDN) oplossingen voor grote datacenters en bedrijfsnetwerken. Arista Networks groeit succesvol door de toenemende acceptatie van cloud computing en diensten.1




