Onderzoek in Ierland: zijn datacenter betrouwbare warmteleveranciers voor stadsverwarming?

dublin

In de Ierse stad Dublin wordt onderzoek gedaan naar de vraag of datacenters betrouwbare leveranciers zijn van restwarmte voor stadsverwarming. Dit onderzoek volgt op een recent artikel gepubliceerd op de website van de krant Dublin Inquirer, waarin de potentie wordt besproken om de warmte die wordt gegenereerd door datacenters te benutten voor de verwarming van gebouwen in de stad.

Het concept van het benutten van warmte van datacenters voor stadsverwarmingssystemen is uiteraard niet nieuw. In tal van steden over de hele wereld onderzoeken vergelijkbare initiatieven hoe de duurzaamheid kan worden verbeterd en de afhankelijkheid van fossiele brandstoffen kan worden verminderd. Door gebruik te maken van de restwarmte van onder andere datacenters die anders verloren zou gaan, kunnen steden zoals Dublin hun ecologische voetafdruk verminderen en tegelijkertijd een betrouwbare energiebron voor verwarming bieden.

Er zijn ook uitdagingen die moeten worden aangepakt. Het artikel benadrukt bijvoorbeeld dat er regelingen moeten worden getroffen om de warmtelevering te coördineren en ervoor te zorgen dat de betrouwbaarheid van zowel het datacenter als het verwarmingssysteem wordt gegarandeerd. Dat wordt in Dublin nu onderzocht. Met name kijkt men naar de vraag wat er gebeurt als een datacenter die restwarmte levert aan een warmtenet onverhoopt de deuren sluit. Hoe kan dan de verwarmingstaak van het warmtenet worden ingevuld? En mocht dat niet lukken, wie draait er dan op voor de kosten die gemaakt zijn voor het aanleggen van de stadsverwarming? 

Lees ook
Actievoerders willen watertoevoer naar NSA-datacenter stilleggen

Actievoerders willen watertoevoer naar NSA-datacenter stilleggen

De NSA heeft met zijn spionageactiviteiten op burgers en bedrijven bij allerlei mensen kwaad bloed gezet. Een groep actievoerders komt nu zelf in actie om de praktijken van de NSA te dwarsbomen. Datacenters zijn voor de inlichtingendienst van groot belang om de enorme hoeveelheden verzamelde data op te kunnen slaan en te kunnen analyseren. De acti1

Datacenter Groningen zamelt geld in voor Stichting Kinderoncologie Groningen

Datacenter Groningen zamelt geld in voor Stichting Kinderoncologie Groningen

Datacenter Groningen heeft geld ingezameld voor de Stichting Kinderoncologie Groningen (SKOG). Het bedrijf heeft hiervoor enige tijd geleden een speciale actie in het leven geroepen. Voor elke verbruikte kWh in november doneert Datacenter Groningen 1 eurocent aan de Stichting Kinderoncologie Groningen. Met de actie schenkt het bedrijf in totaal 1.1

Imtech verzorgt FlexPod datacenter-infrastructuur voor Kiwa

Imtech verzorgt FlexPod datacenter-infrastructuur voor Kiwa

Certificatiebedrijf Kiwa gaat gebruik maken van een FlexPod-infrastructuur op basis van Cisco UCS Servers,Nexus switching, NetApp storage en VMware als hypervisor. De infrastructuur is ontwikkeld door Imtech en wordt ingezet voor de bedrijfskritische applicaties van Kiwa. Kiwa wil de komende jaren kunnen groeien, waardoor hoge eisen worden gestel1