NLconnect ondertekent COP29 Declaration on Green Digital Action

NLconnect - logo

NLconnect, de branchevereniging van de telecom-, breedband- en glasvezelindustrie, heeft de COP29 Declaration on Green Digital Action ondertekend. Met deze ondertekening versterkt NLconnect haar toewijding aan het bevorderen van duurzame en inclusieve initiatieven binnen de telecomsector en de bredere digitale economie. De verklaring wordt deze week aangenomen op de VN-klimaatconferentie.

De COP29 Declaration on Green Digital Action benadrukt de belangrijke rol die digitale technologieën en digitale inclusiviteit spelen in het behalen van klimaatdoelen en is een wereldwijde oproep tot actie om de milieu-impact van digitale technologieën te verminderen en duurzame oplossingen in de digitale industrie te omarmen.

Duurzame digitalisering nu onderdeel VN-klimaatconferentie

De VN-klimaatconferentie (COP29) vindt deze en volgende week plaats in Azerbeidzjan. De klimaatconferentie omvat voor het eerst een verklaring over duurzame digitalisering. Tijdens een speciale Digitalisation Day op 16 november - ook een novum tijdens een klimaatconferentie - zal de Declaration on Green Digital Action formeel worden aangenomen.

NLconnect directeur Mathieu Andriessen: ‘De telecomsector speelt een cruciale rol in de overgang naar een groene economie en toekomst: digitale connectiviteit is een enabler van de mondiale duurzaamheidsdoelstellingen. Maar de toenemende vraag naar sneller en betrouwbaarder internet brengt zelf ook een ecologische voetafdruk met zich mee, die onze industrie momenteel actief verkleint. De COP29 Declaration on Green Digital Action is een belangrijke internationale erkenning van beide aspecten. Het ondertekenen van deze verklaring onderstreept onze inzet om met digitale connectiviteit bij te dragen aan ambitieuze duurzaamheidsdoelen en tegelijkertijd de milieu-impact van digitale connectiviteit zelf te verminderen. Samen kunnen we bijdragen aan een circulaire en klimaatvriendelijke wereld voor toekomstige generaties’.

Product Category Rules voor glasvezelproducten

De COP29 Declaration on Green Digital Action stelt een achttal doelen op het vlak van duurzame digitalisering. NLconnect zal samenwerken met leden, partners en belanghebbenden om de ambities van de verklaring waar te maken en om zowel de industrie als eindgebruikers te inspireren een rol te spelen in deze belangrijke transitie. 

NLconnect is daarbij met name enthousiast over het voornemen om te komen tot standaarden om de klimaatimpact van ICT te meten en een datadriven aanpak om emissies in de digitale sector te verkleinen. In dit verband heeft NLconnect onlangs Product Category Rules (PCR's) gepubliceerd voor actieve en passieve glasvezelproducten, een industriestandaard waarmee fabrikanten en leveranciers LevensCyclusAnalyses (LCA’s) van hun producten kunnen uitvoeren. Zo wordt inzicht verkregen in de milieu-impact van materialen en producten die worden gebruikt in glasvezelnetwerken. Telecombedrijven kunnen hiermee beter grip krijgen op hun zogenaamde scope 3 emissies.

Digitale inclusie

NLconnect is daarnaast ook actief op het vlak van digitale inclusie, een ander expliciet doel in de verklaring. Andriessen: ‘Onze sector werkt actief aan het verkleinen van de kloof tussen diegenen die van digitale technologieën gebruik maken en mensen voor wie dat niet vanzelfsprekend is. Onder meer op het vlak van digitale toegankelijkheid, digitale geletterdheid en richting sociale minima. De verklaring biedt ons de kans om hier krachten te bundelen met beleidsmakers, het maatschappelijk middenveld en andere sectoren’.

Lees ook
Duurzaamheid in het datacenter krijgt steeds meer aandacht

Duurzaamheid in het datacenter krijgt steeds meer aandacht

Hoe je het ook wendt of keert, datacenters zijn grootverbruikers op het gebied van energie. Dat hiermee ook een verantwoordelijkheid komt, is iets wat steeds meer datacenters goed begrijpen. Vooral datacenters van grote technologiebedrijven en de grotere multi-tenant datacenters lopen hierbij voorop. Ze hebben belangrijke bedrijfseconomische reden1

Frans datacenter realiseert energieopslag via gebruikte accu’s

Frans datacenter realiseert energieopslag via gebruikte accu’s

Powermanagementbedrijf Eaton meldt dat de energieopslagtechnologie die het in samenwerking met autofabrikant Nissan heeft ontwikkeld, met succes is toegepast in het recent geopende datacenter van Webaxys in Saint-Romain de Colboscin in de buurt van het Franse Le Havre. Doordat opslag van energie in accu’s wordt toegepast, kan op doeltreffende wijz1

Duurzaam datacenter uitdaging voor multi-tenant datacenters

Duurzaam datacenter uitdaging voor multi-tenant datacenters

Duurzaamheid in datacenters is hot. Maar dat is dan ook meteen het enige in datacenters dat hot zou mogen zijn. Want het hele idee achter de inzet van technologie voor duurzaamheid in datacenters is om maximaal in te zetten op ‘high performance’ en ‘high efficiency’. Immers, hoe efficiënter het datacenter kan omgaan met de ingezette middelen, hoe1