Nieuw opleidingsaanbod wil kennis van koeling en gebouwautomatisering verbeteren
TVVL, ROVC Technische Opleidingen en FHI Gebouw Automatisering hebben een samenwerkingsovereenkomst ondertekend om een praktijkgericht en doorlopend opleidingsaanbod te ontwikkelen voor professionals in de de wereld van koeling en gebouwautomatisering.
Dit initiatief is gericht op het verbeteren van de aansluiting tussen onderwijs en de behoeften van het bedrijfsleven, met als doel innovatie, duurzaamheid en veiligheid te bevorderen.
De drie organisaties hebben de handen ineengeslagen om leerlijnen te ontwikkelen die afgestemd zijn op verschillende kennisniveaus en rollen binnen de sector. Deze leerlijnen zijn direct toepasbaar op de werkvloer, waardoor werkgevers hun medewerkers effectief kunnen bij- of omscholen.
"Samen bouwen we aan een veerkrachtige sector waarin opleiden, samenwerken en kennisdeling centraal staan", zeiden Cas Wegman (TVVL), Richard Daamen (FHI Gebouw Automatisering) en Waldo Linders (ROVC) bij de ondertekening van de samenwerkingsovereenkomst. "Zonder vakmensen geen slimme gebouwen – en dus ook geen duurzame, veilige of efficiënte gebouwen."
Het gezamenlijke opleidingsaanbod biedt praktische groeikansen en zorgt voor een toekomstbestendige instroom en doorstroom van professionals in de sector. Dit is vooral relevant voor datacenter managers die verantwoordelijk zijn voor gebouwbeheer en koeling, aangezien goed opgeleid technisch personeel essentieel is voor het efficiënt en duurzaam beheren van onder andere datacenters en andere hightech gebouwen.
Meer over
Lees ook
3D-geprinte cold plates koelen AI-chips in het datacenter
Fabric8Labs heeft een nieuwe koelplaat ontwikkeld voor AI-accelerators voor gebruik in dxatacenters. De cold plate is specifiek ontworpen om de warmste gebieden van een chip te kunnen koelen. Met behulp van hun Electrochemical Additive Manufacturing (ECAM) 3D-metaalprinttechnologie
Google introduceert 1 MW IT-racks op OCP EMEA Summit 2025
Tijdens de Open Compute Project (OCP) EMEA Summit 2025 in Dublin heeft Google een nieuwe stroomdistributiearchitectuur van +/-400 volt gelijkstroom (VDC) gepresenteerd, waarmee IT-racks tot 1 megawatt (MW) kunnen worden gevoed.
Flex neemt JetCool over om vloeistofkoeling aan programma toe te kunnen voegen
Flex, een wereldwijd actieve fabrikant van datacenterapparatuur, neemt JetCool Technologies over. JetCool is een specialist op het gebeid van vloeistofkoeling voor datacenters. Met deze acquisitie wil Flex zijn portfolio op het gebied van datacenter- en energieoplossingen verder uitbreiden.