Nederlandse projectontwikkelaar wil datacenter in Berlijn bouwen

De Nederlandse projectontwikkelaar Van Caem plant een datacenter in Berlijn-Lichtenberg. Dat meldt het Duitse analistenbureau Thomas Daily. De projectomvang zou circa 1 miljard euro zijn, goed voor een datacenter van circa 100 MW. Daarmee is het het op vier na grootste datacenter van Duitsland en het grootste van Berlijn.
De Prea Group uit Schönefeld wordt genoemd als de partij die het datacenter daadwerkelijk zal bouwen. De faciliteit moet in 2026 in gebruik worden genomen. Economie-senator van Berlijn Franziska Giffey zal naar verwachting het project binnenkort officieel aftrappen, aldus het bureau. Van Caem is overigens geen onbekende in Lichtenberg. Zo plant het bedrijf ook een wooncomplex en een kantoorpark in dit deel van Berlijn.
Het datacenterproject lijkt een eerder ontwerp te hebben vervangen om kantoorgebouwen te bouwen die zouden opgaan in het nabijgelegen Herzberge Park, meldt Datacenter Dynamics in een bericht over het project.
Datacenters bouwen in Duitsland is momenteel niet eenvoudig. De sector en de Duitse overheid liggen met elkaar overhoop over onder andere het gebruik van groene energie en het hergebruik van restwarmte.
Meer over
Lees ook
Electronics & Telematics consolideert patching met HDF3168 Fiber Distributiesysteem
Leviton lanceert het HDF3168 Fiber Distributiesysteem, een high-density oplossing die patching consolideert in datacenters. Het HDF3168 systeem wordt gebruikt in de main distribution area (MDA) en doet dienst als hoofd connectieknooppunt. Electronics & Telematics distribueert de oplossing in Nederland. "Leviton heeft het HDF3168 distributiesys1
Nieuw 10 megawatt datacenter in Zweden gaat uitsluitend bitcoins minen
Een datacenter in Zweden moet op grote schaal de digitale valuta bitcoins gaan minen. Het datacenter krijgt een capaciteit van 10 megawatt, die volledig ingezet zal worden voor het minen van bitcoins. KnC Miner, een leverancier van apparatuur om bitcoins te minen, is begonnen met de bouw van het datacenter. Het datacenter wordt gebouwd in het Zwee1
App houdt gebruikers op de hoogte nieuwe NEN-normen
Het NEN publiceert standaarden en normen voor allerlei vakgebieden, waaronder de datacenterindustrie. Wie met datacenters werkt is er dan ook bij gebaat op de hoogte te blijven van ontwikkelingen rond deze normen. Een nieuwe app van het NEN helpt hierbij. De Nieuwe Normen-app van het NEN is bedoeld om gebruikers up-to-date te houden over de nieuws1



