Nederlandse datacenters stellen restwarmte gratis beschikbaar
De Nederlandse datacenters die verenigd zijn in de Dutch Datacenter Association (DDA) bieden het toekomstige kabinet aan om slim gebruik te maken van de restwarmte die hun datacenters produceren. Hiermee willen de datacenters een bijdrage leveren om energie zo efficiënt mogelijk te gebruiken en de in het Akkoord van Parijs gestelde klimaatdoelen sneller te realiseren.
Stijn Grove, directeur van de DDA over het initiatief: “We leven in tijden van grote verandering. De steeds verdergaande digitalisering raakt alle sectoren van de samenleving en economie. Bedrijfsmodellen worden omgegooid en nieuwe sectoren ontstaan door de mogelijkheden die het internet biedt. Tegelijkertijd voltrekt zich ook een ingrijpende transitie naar duurzame energie. De digitale transformatie en de verduurzaming van de energievoorziening kunnen hand in hand gaan als de juiste kansen aangegrepen worden. Datacenters kunnen daarbij als fundament van de digitale economie een sleutelrol vervullen door de restwarmte die zij produceren te gebruiken om andere gebouwen te verwarmen.”
Duurzaam energie potentieel
Het grootste gedeelte van de stroom die datacenters verbruiken, wordt omgezet in warmte. Deze restwarmte, bijna geheel groen opgewekt, wordt op dit moment niet of nauwelijks nuttig hergebruikt. De concentratie van online diensten in een datacenter, al dan niet gevestigd met andere datacenters op een campus, biedt daarom een groot en tot dusver nauwelijks benut energiepotentieel. De benutting van de restwarmte die door datacenters geproduceerd wordt, noemt de DDA een logische stap naar een volwaardige circulaire economie.
Grove: “Deze nu al aanwezige energie, door groene stroom opgewekte hoogwaardige, laag calorische restwarmte, kunnen we hergebruiken. Huizen, kantoren en kassen kunnen met deze warmte worden verwarmd. Industriële processen kunnen sneller verduurzamen. Hiermee halen we CO2 doelen eerder, versnellen we de energietransitie en hoeven we minder gas te winnen. Iets wat gezien de problematiek in de provincie Groningen en de slinkende gasvoorraad ook een belangrijk maatschappelijk voordeel biedt.”
Gratis aangeboden
De Nederlandse datacentersector, vertegenwoordigd door de DDA, wil de energietransitie versnellen. Daarom biedt de sector onder bepaalde randvoorwaarden haar restwarmte gratis aan. De gehele brief met uitgebreide beschrijving van de verdere invulling van dit initiatief is hier te vinden.
Dossiers
Meer over
Lees ook
Interxion rondt bouw van datacenters in Amsterdam en Frankfurt versneld af
De Nederlandse Interxion, een Europese leverancier op het gebied van cloud- en carrier-neutrale datacenterdiensten, maakt bekend dat het de bouw van 7.200 vierkante meter datacenterruimte in zijn AMS 7 datacenter versneld afrondt. Het elektrisch vermogen dat beschikbaar komt voor klanten wordt daarnaast uitgebreid met 15 MW. Interxion gaat eveneen1
Draka ondersteunt invoering Europese regels voor brandveiligheid van kabels
Draka maakt bekend het opstellen van normen en het invoeren van de nieuwe Construction Products Regulation (CPR) voor kabels te ondersteunen. Het bedrijf gaat de komende tijd klanten en partners actief ondersteunen bij het naleven van deze regelgeving. Deze Europese verordening voor bouwproducten, de CPR, is op 1 juli 2013 ingegaan. Ook het gedrag1
Brand in Samsung-datacenter zorgt voor flinke problemen
Een brand in een datacenter van Samsung in het Zuid-Koreaanse Gwacheon heeft tot flinke problemen geleid. Niet alleen was de website Samsung.com langere tijd onbereikbaar, ook konden allerlei Samsung-apparaten geen verbinding maken met internet. Denk hierbij aan de Smart TV's met SmartHub van Samsung en Samsung-smartphones. Samsung biedt in een me1



