Na telecombranche groeit nu ook in energiesector interesse in datacenters

windmolens

Voor tal van sectoren vormen datacenters een nagenoeg ‘natural fit’. Eerst hadden we al de telecombedrijven die met wisselend succes in de wereld van datacenters stapten. Nu zien we hetzelfde gebeuren in de energiesector.

Eerder investeerde al Amerikaanse en Scandinavische energiebedrijven in der datacentersector, nu zien we hetzelfde fenomeen ook in Spanje. Het Spaanse energiebedrijf Iberdrola streeft namelijk naar een uitbreiding van zijn activiteiten door een partnerschap aan te gaan binnen de datacentersector. Volgens berichten in onder andere Techerati is Iberdrola van plan om tegen 2030 een capaciteit van 200MW aan datacenters te realiseren, met een uiteindelijke doelstelling om een datacentergroep van 1,2GW op te bouwen. Het Spaanse bedrijf is op zoek naar een partner voor een joint-venture, waarin zijzelf als minderheidsaandeelhouder zullen optreden. Financiële adviseurs zijn momenteel bezig met het zoeken naar een geschikte partner voor dit project, dat 2 miljard waard kan zijn.

De integratie van datacenters en energiebedrijven wordt steeds intensiever,. Niet onlogisch, datacenters verbruiken immers grote hoeveelheden energie vereisen een betrouwbare stroomvoorziening. Iberdrola, met een groot portfolio in hernieuwbare energie en meer dan 40.000 klanten wereldwijd, ziet een kans om hun kernproduct - hernieuwbare energie - direct te leveren aan deze energie-intensieve industrie. Bovendien heeft Iberdrola Power Purchase Agreements (PPA's) met bedrijven binnen de datacenterindustrie zoals Amazon, Meta en Vodafone.

Deze toenemende verwevenheid is ook terug te zien in de groeiprognoses voor de Spaanse datacentermarkt, die naar verwachting de komende jaren nagenoeg zal verdubbelen, aldus Techerati. Onlangs heeft Iberdrola recordresultaten geboekt in de productie van hernieuwbare energie, met een totaal van 10.500 GWh schone energie geproduceerd in Spanje tijdens het eerste kwartaal van 2024, een stijging van 19,4% ten opzichte van dezelfde periode in 2023. Deze toename was ook zichtbaar in andere regio's waar het bedrijf actief is, zoals het Verenigd Koninkrijk en Mexico.

Lees ook
Uitbreiding datacenter Den Haag vraagt om nieuwe noodstroomoplossing

Uitbreiding datacenter Den Haag vraagt om nieuwe noodstroomoplossing

Savvas Bout van Data Facilities Data Center koos voor ELINEX Power Solutions vanwege de professionaliteit, expertise, betrokkenheid en de uitstekende samenwerking met projectleider Jan-Dirk en accountmanager Tom. Het Data Facilities Data Center (DFDC) in Den Haag is van oorsprong een datacenter van modale omvang.

Monitoren van waterverbruik datacenters wordt steeds belangrijker

Monitoren van waterverbruik datacenters wordt steeds belangrijker

Het monitoren van waterverbruik in datacenters wordt steeds belangrijker, zowel maatschappelijk als bedrijfseconomisch. In een recent interview op de website van de NEN benadrukt Arjan Westerhof, lid van de NEN-normcommissie ‘Computerruimten en datacenters’, dat het bewust omgaan met water een cruciale rol speelt in de toekomst van de sector.

Uptime Institute merkt impact van klimaatverandering op datacenters op

Uptime Institute merkt impact van klimaatverandering op datacenters op

De datacentersector is zich steeds meer bewust is van de impact van klimaatverandering en de noodzaak van klimaatbestendigheid, aldus het Uptime Institute. Volgens het rapport geeft tweederde van de respondenten aan dat hun organisatie momenteel klimaatbestendigheidstoetsen uitvoert voor hun infrastructuur. 57 procent noemt dit een vastgelegde eis1