Munters bouwt grote productiefaciliteit in Ierland

Munters Ireland Facility-600285

Munters, een in de Benelux relatief onbekende Zweedse specialist in koelings- en luchtbehandelingstechnologieën, bouwt een nieuwe productiefaciliteit in Cork, Ierland. Deze stap komt voort uit de groeiende vraag naar datacenterkoeling in Europa. Met de aanzienlijke toename van AI en cloud services verwacht het bedrijf een forse groei van de investeringen van datacenters in koeloplossingen.

De nieuwe fabriek heeft een oppervlakte van 11.148 m² . De fabriek zal het volledige portfolio van aan koeloplossingen voor datacenters produceren. Dit omvat onder andere Computer Room Air Handlers (CRAHs), Computer Room Air Conditioning (CRAC) units, fan wall units, Direct Evaporative Cooling (DEC) units, Oasis Indirect Evaporative Cooling (IEC) units en Make Up Air (MUA) units, evenals het aanpasbare lucht- en vloeistofkoelsysteem, SyCool Split. 

Deze ontwikkeling markeert een significante uitbreiding van de activiteiten van Munters in Europa. In 2022 nam het Zweedse bedrijf al EDPAC over. Volgens Stefan Aspman, president van de Business Area Data Center Technologies bij Munters, weerspiegelt de nieuwe productie- en kantoorfaciliteit de voortdurende investeringen van het bedrijf in Europa. "De toenemende vraag naar innovatieve en energie-efficiënte koeloplossingen heeft het vergroten van onze productiecapaciteiten een logische volgende stap gemaakt”, aldus Aspman. 

Paul Holland, Managing Director Data Center Technologies bij Munters EMEA: ”Door onze productiecapaciteit uit te breiden, kunnen we beter inspelen op de capaciteits- en levertijdbehoeften van onze klanten in Europa.” 

Munters is weliswaar vrij onbekend in de Benelux maar ontwikkelt al sinds 1955 luchtbehandelings- en klimaatoplossingen. Het bedrijf heeft momenteel ongeveer 5000 werknemers en levert in meer dan 30 landen. In 2023 rapporteerde Munters Group AB een jaaromzet van circa 1,2 miljard euro.

Lees ook
Juniper bouwt verder aan leiderschap in datacenternetwerken met AI-innovaties

Juniper bouwt verder aan leiderschap in datacenternetwerken met AI-innovaties

Juniper is een gevestigde naam in het leveren van innovatieve datacenternetwerkoplossingen. Zo benoemde Gartner ons dit jaar tot Leader in zijn Magic Quadrant voor Datacenter Switching en in het bijbehorende Critical Capabilities-rapport bekleedden we plek #1 in Enterprise Data Center Buildout

De stroomhonger van datacenters: heeft Amsterdam gelijk?

De stroomhonger van datacenters: heeft Amsterdam gelijk?

Het voorgestelde Amsterdamse datacenter beleid is onderbouwd met een hoop documenten, waaronder prognoses van het stroomverbruik. Na het lezen van die achtergrond informatie lijkt de aanpassing van het beleid logisch. Maar het roep natuurlijk ook de vraag op, of Amsterdam als enige in Nederland met deze problematiek te maken heeft.

BT lanceert internationale divisie gericht op cloud en AI

BT lanceert internationale divisie gericht op cloud en AI

Telecomgigant BT heeft een nieuwe internationale business unit opgericht die zich gaat richten op het bedienen van buitenlandse cloud- en AI-klanten. Deze nieuwe divisie, genaamd BT International, zal opereren als een aparte entiteit binnen de BT Group en zal zich specifiek richten op het aanbieden van producten en platforms