Lenovo neemt X86 servers van IBM over
Lenovo neemt de x86 serverdivisie van IBM definitief over. Onder andere de System x, BladeCenter en Flex System blade servers en switches, x86-gebaseerde Flex geïntegreerde systemen, NeXtScale en iDataPlex servers worden onderdeel van de portfolio van Lenovo. Ook alle bijbehorende software komen in het bezit van het bedrijf.
De PC-activiteiten van IBM werden in 2005 door Lenovo overgenomen, waaronder ook de ThinkPad productreeks. De twee bedrijven sloten op dit moment ook een langdurige samenwerkingsovereenkomst af. De bedrijven werken sindsdien op allerlei gebieden samen. Lenovo stapt dankzij de overname van de IBM-divisie nu dus ook zelf in de servermarkt. De System z mainframes, Power Systems, Storage Systems, Power-gebaseerde Flex servers en zowel PureApplication als PureData toepassingen blijven in het bezit van IBM.
“Het nieuws van vanochtend is erg spannend en vormt een nieuwe mijlpaal in de groeistrategie van Lenovo. Onlangs nog hebben de voorlopige marktaandeelcijfers van IDC aangetoond dat Lenovo ook in het vierde kwartaal alweer mooie vooruitgang boekt. In Nederland hebben we onze positie in de PC markt verbeterd door de nummer 3 positie in te nemen. De aankondiging van vandaag zal ons helpen die groei nog verder te versnellen om onze ambities van marktleiderschap te realiseren", legt Andreas Mayer, General Manager Benelux bij Lenovo.
Dossiers
Meer over
Lees ook
'Amerikaanse datacenters kunnen energieverspilling met 40% verminderen'
Datacenters staan bekend om hun grote energieverbruik. Dit verbruik blijkt echter aanzienlijk te kunnen worden teruggedrongen. Onderzoek van de Natural Resources Defense Council (NRDC) stelt dat Amerikaanse bedrijven de hoeveelheid verspilde energie met 40% kunnen terugdringen. In de Verenigde Staten zijn ongeveer drie miljoen datacenters te vinde1
Facebook bespaart op energieverbruik door workloads slim over servers te verdelen
Facebook zet Autoscale in om het energieverbruik van zijn datacenters terug te dringen. Autoscale is een tool die is ontworpen om samen te werken met load balancers, die zorgen dat de workload wordt verdeeld over servers in clusters. Autoscale zorgt dat deze load balancers tijdens deze verdeling energie-efficiëntie in het oog houden, wat voor een1
Infostrada Connect neemt Datahotel Hilversum over van TCN
Infostrada Connect koopt het Datahotel Hilversum op het Media Park in Hilversum. Het datacenter was voorheen eigendom van vastgoedbedrijf TCN, dat failliet is gegaan. Het beheer van Datahotel Hilversum is kort na het faillissement van TCN al in handen gekomen van Infostrada Connect. Het bedrijf is sindsdien in onderhandeling met de curatoren over1


