Introductie ZPE Systems

ZPE Systems is opgericht 2013 door zeer ervaren engineers in de Remote Access industrie met als doel het realiseren van 3e generatie open source Out-of-Band oplossingen. Dit om de beheerder op afstand veel efficiënter te maken door meer functionaliteiten kunnen bieden dan voorheen, waardoor bedrijven meer kunnen doen met minder resources en een betere uptime kunnen garanderen. (Niemand wil op stel en sprong in de auto stappen om een probleem op afstand te gaan fixen)
ZPE Systems richt zich voornamelijk op de markt van Data Center- en de Edge locaties -markt.
- De eerste, de Data Center omgeving; hier is een hoge port dichtheid vereist, met vele servers en netwerkapparatuur die gemanaged moeten worden. Out-of-Band toegang, Automatisering en Zero-Touch-Provisioning (ZTP) kunnen hier een grote rol spelen voor het snel en veilig uitrollen/ vervangen van zowel netwerk, server en faciliteit apparatuur. (Dit wordt ook o.a. door onze hyperscaler klanten gebruikt)
- Daarnaast zijn er diverse reguleringen zoals DORA en NIS2 die adviseren een Isolated Management Infrastructure (Geïsoleerde beheerinfrastructuur) Waarbij het managementnetwerk gescheiden wordt van het productienetwerk met als resultaat dat hele datacenters in nood kunnen herstarten na het bijvoorbeeld terugkomen van een ransomeware-aanval of gewone pech door menselijke fouten.
- De Edge markt heeft weer andere eisen, zoals consolidatie van diverse producten in 1 apparaat, dit levert niet alleen ruimtebesparing op, ook minder stroom consumptie en minder onderhoud, want sommige Edge locaties zijn niet meer zijn dan een straat cabinet. En ook hier is ZTP belangrijk, zodat er niet naar elke locatie een netwerkspecialist mee hoeft. Zo’n geïntegreerde oplossing heeft naast OOB, ook netwerk, routing, firewall, LTE-failover en zelfs de mogelijkheid tot het draaien van VM’s of Dockers en dat allemaal in 1 apparaat.
Koploper
ZPE Sytems heeft het grootste engineering team in deze industrie en is daarmee ook koploper hierin. Wij maken Network Service Routers voor Data Center- en Edge locaties, met voor beheer onze eigen ZPE Cloud managementoplossing voor toegang vanwaar de netwerkspecialist zich bevindt.
Daarnaast is er zelfs sinds kort ook een Edge Service Router met een AI kaart onboard zodat de AI-data niet meer terug naar het Data Center hoeft worden getransporteerd voor analyse maar dat gebeurt direct op de Edge Locatie.
Klanten
Onze oplossingen zijn dus voor een diverse groep van klanten, die een veilige (met failover) connectie willen maken voor het beheer van IT-apparatuur op afstand. Dat kan dus in een Data Center zijn of klanten met diverse locaties, zoals bijvoorbeeld, kantoren, winkels, fabrieken of straat kabinetten vanwaar infra kan worden aangestuurd, Bruggen, tunnels of machine robots.
Ik zou U er graag meer over vertellen, bij interesse of vragen;
Marcel van Zwienen Marcel.zwienen@zpesystems.com 06-50601313
Meer over
Lees ook
Schneider Electric en McAfee werken samen aan cybersecurity
Schneider Electric en McAfee gaan een partnership aan voor de levering van cybersecurity-oplossingen. De bedrijven richten zich hiermee op utilities en transportinfrastructuren. De samenwerking betekent onder andere dat organisaties die actief zijn op het gebied van cruciale infrastructuren, zoals water, olie & gas, elektrische netwerken en tr1
Data Protectors koopt bunker uit Tweede Wereldoorlog
Data Protectors heeft een bunker uit de Tweede Wereldoorlog gekocht van de overheid. Het datacenterbedrijf betaalt 350.000 euro voor de oude bunker, die is gelegen aan de Van Ouwenlaan in Den Haag. Het bouwwerk is opgebouwd uit twee bouwlagen en heeft een totale oppervlakte van 2.160 m2. De bunker heeft onderdeel uit gemaakt van de zogeheten Antla1
Allied Control lanceert energie-efficiënte datatanks
Allied Control, gespecialiseerd in koeling door onderdompeling, lanceert twee nieuwe datacenters in een container. Het gaat om de DataTank container met een vermogen van 1,4MW en de DataTank 240kW Flat Rack tanks. Beide systemen moeten een PUE van 1,01 of minder opleveren in zelfs de meest warme en vochtige omstandigheden. De containers zijn ISO 91



