Introductie ZPE Systems

ZPE-Stacked-Devices-Background-Image

ZPE Systems is opgericht 2013 door zeer ervaren engineers in de Remote Access industrie met als doel het realiseren van 3e generatie open source Out-of-Band oplossingen. Dit om de beheerder op afstand veel efficiënter te maken door meer functionaliteiten kunnen bieden dan voorheen, waardoor bedrijven meer kunnen doen met minder resources en een betere uptime kunnen garanderen. (Niemand wil op stel en sprong in de auto stappen om een probleem op afstand te gaan fixen)

ZPE Systems richt zich voornamelijk op de markt van Data Center- en de Edge locaties -markt. 

  • De eerste, de Data Center omgeving; hier is een hoge port dichtheid vereist, met vele servers en netwerkapparatuur die gemanaged moeten worden. Out-of-Band toegang, Automatisering en Zero-Touch-Provisioning (ZTP) kunnen hier een grote rol spelen voor het snel en veilig uitrollen/ vervangen van zowel netwerk, server en faciliteit apparatuur. (Dit wordt ook o.a. door onze hyperscaler klanten gebruikt)
  • Daarnaast zijn er diverse reguleringen zoals DORA en NIS2 die adviseren een Isolated Management Infrastructure (Geïsoleerde beheerinfrastructuur) Waarbij het managementnetwerk gescheiden wordt van het productienetwerk met als resultaat dat hele datacenters in nood kunnen herstarten na het bijvoorbeeld terugkomen van een ransomeware-aanval of gewone pech door menselijke fouten.
  • De Edge markt heeft weer andere eisen, zoals consolidatie van diverse producten in 1 apparaat, dit levert niet alleen ruimtebesparing op, ook minder stroom consumptie en minder onderhoud, want sommige Edge locaties zijn niet meer zijn dan een straat cabinet. En ook hier is ZTP belangrijk, zodat er niet naar elke locatie een netwerkspecialist mee hoeft. Zo’n geïntegreerde oplossing heeft naast OOB, ook netwerk, routing, firewall, LTE-failover en zelfs de mogelijkheid tot het draaien van VM’s of Dockers en dat allemaal in 1 apparaat.

Koploper

ZPE Sytems heeft het grootste engineering team in deze industrie en is daarmee ook koploper hierin. Wij maken Network Service Routers voor Data Center- en Edge locaties, met voor beheer onze eigen ZPE Cloud managementoplossing voor toegang vanwaar de netwerkspecialist zich bevindt.

Daarnaast is er zelfs sinds kort ook een Edge Service Router met een AI kaart onboard zodat de AI-data niet meer terug naar het Data Center hoeft worden getransporteerd voor analyse maar dat gebeurt direct op de Edge Locatie.

Klanten

Onze oplossingen zijn dus voor een diverse groep van klanten, die een veilige (met failover) connectie willen maken voor het beheer van IT-apparatuur op afstand. Dat kan dus in een Data Center zijn of klanten met diverse locaties, zoals bijvoorbeeld, kantoren, winkels, fabrieken of straat kabinetten vanwaar infra kan worden aangestuurd, Bruggen, tunnels of machine robots.

 

Ik zou U er graag meer over vertellen, bij interesse of vragen;

 Marcel van Zwienen Marcel.zwienen@zpesystems.com 06-50601313

Lees ook
Google gaat datacenter aandrijven met windenergie

Google gaat datacenter aandrijven met windenergie

Google gaat een datacenter in het Amerikaanse Oklahoma voor een belangrijk deel voorzien met windenergie. Hiervoor heeft het bedrijf een contract gesloten met een windmolenpark. Het Amerikaanse IT-bedrijf maakt de overeenkomst bekend in een blogpost, waaruit blijkt dat Google in totaal de beschikking krijgt over 48 megawatt aan windenergie. Ter ve1

SPIE-ICS combineert de cloud, co-locatie en het inhouse datacenter in één oplossing

SPIE-ICS combineert de cloud, co-locatie en het inhouse datacenter in één oplossing

De meeste bedrijven rekenen het 'runnen' van een datacenter niet tot hun kerncompetenties. Desondanks zijn er goede redenen het datacenter 'on-site' en in eigen beheer te willen houden. Denk hierbij aan het behouden van de controle over zowel de IT als facilitaire voorzieningen, maar ook aan het voldoen aan wet- en regelgeving. SPIE-ICS lanceert m1

Geen overdrachtsbelasting bij verkoop aandelen in datacenters

Geen overdrachtsbelasting bij verkoop aandelen in datacenters

Bij de verkoop van een (deel van een) datacenter hoeft geen overdrachtsbelasting te worden betaald. Dit heeft de Hoge Raad onlangs bepaald in een zaak die door een aandeelhouder van een vennootschap data datacenters exploiteerde heeft aangespannen. De Belastingdienst oordeelde eerder dat het exploiteren van een datacenter gelijk staat aan het expl1