Introductie ZPE Systems

ZPE Systems is opgericht 2013 door zeer ervaren engineers in de Remote Access industrie met als doel het realiseren van 3e generatie open source Out-of-Band oplossingen. Dit om de beheerder op afstand veel efficiënter te maken door meer functionaliteiten kunnen bieden dan voorheen, waardoor bedrijven meer kunnen doen met minder resources en een betere uptime kunnen garanderen. (Niemand wil op stel en sprong in de auto stappen om een probleem op afstand te gaan fixen)
ZPE Systems richt zich voornamelijk op de markt van Data Center- en de Edge locaties -markt.
- De eerste, de Data Center omgeving; hier is een hoge port dichtheid vereist, met vele servers en netwerkapparatuur die gemanaged moeten worden. Out-of-Band toegang, Automatisering en Zero-Touch-Provisioning (ZTP) kunnen hier een grote rol spelen voor het snel en veilig uitrollen/ vervangen van zowel netwerk, server en faciliteit apparatuur. (Dit wordt ook o.a. door onze hyperscaler klanten gebruikt)
- Daarnaast zijn er diverse reguleringen zoals DORA en NIS2 die adviseren een Isolated Management Infrastructure (Geïsoleerde beheerinfrastructuur) Waarbij het managementnetwerk gescheiden wordt van het productienetwerk met als resultaat dat hele datacenters in nood kunnen herstarten na het bijvoorbeeld terugkomen van een ransomeware-aanval of gewone pech door menselijke fouten.
- De Edge markt heeft weer andere eisen, zoals consolidatie van diverse producten in 1 apparaat, dit levert niet alleen ruimtebesparing op, ook minder stroom consumptie en minder onderhoud, want sommige Edge locaties zijn niet meer zijn dan een straat cabinet. En ook hier is ZTP belangrijk, zodat er niet naar elke locatie een netwerkspecialist mee hoeft. Zo’n geïntegreerde oplossing heeft naast OOB, ook netwerk, routing, firewall, LTE-failover en zelfs de mogelijkheid tot het draaien van VM’s of Dockers en dat allemaal in 1 apparaat.
Koploper
ZPE Sytems heeft het grootste engineering team in deze industrie en is daarmee ook koploper hierin. Wij maken Network Service Routers voor Data Center- en Edge locaties, met voor beheer onze eigen ZPE Cloud managementoplossing voor toegang vanwaar de netwerkspecialist zich bevindt.
Daarnaast is er zelfs sinds kort ook een Edge Service Router met een AI kaart onboard zodat de AI-data niet meer terug naar het Data Center hoeft worden getransporteerd voor analyse maar dat gebeurt direct op de Edge Locatie.
Klanten
Onze oplossingen zijn dus voor een diverse groep van klanten, die een veilige (met failover) connectie willen maken voor het beheer van IT-apparatuur op afstand. Dat kan dus in een Data Center zijn of klanten met diverse locaties, zoals bijvoorbeeld, kantoren, winkels, fabrieken of straat kabinetten vanwaar infra kan worden aangestuurd, Bruggen, tunnels of machine robots.
Ik zou U er graag meer over vertellen, bij interesse of vragen;
Marcel van Zwienen Marcel.zwienen@zpesystems.com 06-50601313
Meer over
Lees ook
Duitse reacties op bericht dat Blackstone / QTS datacenter wil bouwen
Er is iets bijzonders aan de hand met de reacties in de Duitse pers naar aanleiding van het bericht dat Blackstone / QTS nabij Hamm een plek voor een nieuw datacenter heeft gevonden. Hamm ligt ongeveer 100 kilometer ten oosten van Enschede.
NorthC Group bouwt nieuw, high-tech datacenter in Genève, Zwitserland
NorthC Group start in Q1 van dit jaar met de bouw van een nieuw datacenter in Genève, Zwitserland. Het nieuwe datacenter wordt gerealiseerd op The Hive campus, een technologiepark net buiten Genève. Dit wordt het zesde NorthC-datacenter in Zwitserland
Goede uitleg tijdens CCC over grote brand in Zuid Koreaans overheidsdatacenter
Eind september woedde een grote brand in het belangrijkste datacenter van de Zuid Koreaanse overheid. Tijdens het jaarlijkse CCC congres hebben twee redacteuren van Heise Verlag hier uitgebreid bij stilgestaan.



