Intel lanceert nieuwe SSD's gericht op datacenters
Intel lanceert de nieuwe Pro-serie SSD's, die bestaat uit de DC P3700, P3600 en P3500. De SSD's zijn gericht op datacenters. De SSD's maken gebruik van het nieuwe NVM-Express-protocol in combinatie met PCI-Express. Dit zorgt voor een hogere doorvoersnelheid, terwijl de latenties aanzienlijk lager zijn.
De verschillende SSD's uit de Pro-serie zijn gericht op verschillende activiteiten. Zo is de P3500 bedoeld voor taken waarbij veel leesopdrachten worden uitgevoerd. De P3700 is juist gericht op taken die veel schrijfopdrachten vereisen. Datacenters die een combinatie van beide willen kunnen kiezen voor de P3600.
Lees- en schrijfsnelheden
De SSD's zijn in staat leessnelheden tot 2,8 GB/s te realiseren, terwijl de sequentiële schrijfsnelheid maximaal 1,9 GB/s bedraagt. Intel stelt dat onder optimale omstandigheden 460.000 IOPS haalbaar is.
De Pro-serie is per direct leverbaar en zijn beschikbaar met een capaciteit variërend van 400 GB tot en met 2 TB.
Meer over
Lees ook
Uniper wil stroomlocaties inzetten voor groei datacenters
De Duitse energiegroep Uniper ziet datacenters als een belangrijke nieuwe groeimarkt. Het bedrijf wil bestaande locaties van elektriciteitscentrales benutten voor de ontwikkeling en energievoorziening van datacenters. Daarmee speelt Uniper in op de snel stijgende vraag naar betrouwbare stroom voor digitale infrastructuur.
CO2-uitstoot Microsoft met 25 procent omhoog door meer datacenters
CO2-uitstoot Microsoft met 25 procent omhoog door meer datacenters. Dat staat in het Environmental Sustainability Report 2026, waarin Microsoft verslag doet over het boekjaar 2025. Het rapport laat dus een pas op de plaats zien in vergelijking met de editie van vorig jaar. De totale uitstoot kwam uit op ruim 20 miljoen ton CO2-equivalent.
APAC en CompaC onderdeel van Mitsubishi Electric Hydronics & IT cooling Systems
Mitsubishi Electric Corporation heeft bekendgemaakt dat haar volledige dochteronderneming Mitsubishi Electric Hydronics & IT Cooling Systems S.p.A. op 13 juli alle aandelen van de APAC-groep en de COMPAC-groep heeft overgenomen, inclusief hun werkmaatschappijen die actief zijn op het gebied van de verkoop, installatie en het onderhoud van HVAC1




