Hoe geloofwaardig is de vraag naar datacentercapaciteit in Londen?

Berichten in de Britse pers gaan over een ongekend grote vraag naar nieuwe datacentercapaciteit in Londen en over de wachtrijen die er zijn. Een bron van al die berichten is een rapport van een vastgoedonderneming. Dat verwijst dan weer naar meldingen van onder andere de netbeheerders.
Er is iets aan de hand als er 400GW aan capaciteit niet geleverd kan worden en "GW" is geen schrijffout. Het begint er mee dat er geen woord wordt gerept over vierkante meters of een andere oppervlaktemaat. Bij datacenters blijft men stug volharden in het weergeven van de gevraagde capaciteit. Dat is al jaren zo. Daarmee wordt in ieder geval voorkomen dat pers, burgers en politici op voorhand struikelen over de omvang van de gebouwen en de uitstraling op een omgeving.
Iets anders dat opvalt is de opmerking van de auteurs dat tot 70 procent van de aanvragen voor die 400GW wellicht nooit gerealiseerd zullen gaan worden. Waarom dat zo is, daarover blijft men de juiste antwoorden schuldig.
Die zijn is echter wel te vinden, want ook dit is iets dat de sector wereldwijd begeleidt. Het is niets meer of minder dan claims rondbazuinen om indruk te maken op investeerders, bestaande klanten en de concurrentie.
Hier in de MRA heeft dat handdoekjes leggen geleid tot tal van maatregelen door de overheid. Wie daarvan het meest hebben geprofiteerd zijn de datacenters die al een footprint hadden, al dan niet met ingediende bouwplannen. Mogelijke nieuwkomers zijn afgeschrikt en op afstand gehouden.
Dergelijk gedrag kan uit concurrentieoverwegingen verklaarbaar zijn, of het bijdraagt aan een positief imago van de sector is een andere vraag. Met de beschuldigende vinger naar de netbeheerders wijzen maakt verder weinig indruk.
Natuurlijk AI
Wat een link heeft met die 400GW is natuurlijk AI. Als iedereen zijn datacenter of hyperscale aanbod wil uitbreiden met meer AI capaciteit, dan vertaalt zich dat in meer vraag naar capaciteit. Maar ook hier geldt – en daarvoor kan verwezen worden naar de recente publicaties van Uptime Institute – het is weinig realistisch uit te gaan van 100 procent omzetting van de aankondigingen naar bouwen.
Dat er vraag naar nieuwe datacentercapaciteit in Londen is, dat is logisch. 400GW aan capaciteit die nu niet gerealiseerd kan worden, dat is een ongeloofwaardig verhaal.
Meer over
Lees ook
Groen datacenter van Microsoft op biogas opent volgende maand zijn deuren
Microsoft's groene datacenter in het Amerikaanse Cheyenne, Wyoming moet volgende maand volledig operationeel zijn. Het datacenter wordt aangedreven met behulp van biogas, dat afkomstig is van een waterzuiveringsinstallatie. De opening van het datacenter heeft flink wat vertraging op gelopen. De bouw van het datacenter werd in november 2012 door M1
Apple's nieuwe datacenter in de Eemshaven levert 150 tot 200 banen op
Al langer is duidelijk dat Apple een nieuw datacenter gaat bouwen in de Nederlandse Eemshaven. De komst van de locatie is goed nieuws voor ons land. Het datacenter levert 150 tot 200 banen op. Dit bevestigen bronnen in de Eemshaven aan RTV Noord. Het is niet officieel bevestigd dat het nieuwe datacenter in de Eemshaven inderdaad eigendom is van A1
Security, beschikbaarheid en uitwijk zijn grootste uitdagingen voor datacenters
Security, beschikbaarheid en uitwijk zijn voor datacentereigenaren en -beheerders de grootste uitdagingen. Dit blijkt uit onderzoek onder 444 IT-professionals. Het onderzoek is uitgevoerd door Telindus. IT-professionals geven in het onderzoek aan waar volgens hen de hoogste prioriteit ligt in het datacenter. De resultaten van het onderzoek liggen1



