Google gaat Amerikaanse datacenters voor 100% op duurzame energie laten draaien

Google bouwt een datacenter in het Amerikaanse Clarksville, Tennessee in een voormalig fabriek voor halfgeleiders. Het datacenter gaat vanaf de opening voor 100% draaien op duurzame energie.
De lokale overheid in Tennessee maakt bekend dat Google een deal heeft gesloten met de Tennessee Valley Authority (TVA) voor de afname van duurzame energie. Google gaat via de TVA op zoek naar geschikte duurzame energieprojecten waarvan de energie kan worden afgegeven aan het lokale energienetwerk in Tennessee. Het datacenter in Clarksville wordt vervolgens aangesloten op ditzelfde energienetwerk.
In totaal zou Google zo’n 600 miljoen dollar in het project willen investeren. Veel onderdelen van de halfgeleider fabriek zouden in het datacenter kunnen worden hergebruikt. Andere delen zijn niet bruikbaar en worden daarom opnieuw ontworpen. Het datacenter wordt het achtste datacenter van Google in de Verenigde Staten. Wereldwijd beschikt Google over 14 datacenters. In Nederland bouwt de IT-gigant een datacenter van 120 megawatt in de Eemshaven in Groningen.
Dossiers
Meer over
Lees ook
Nieuw nationaal datacenter van SURFsara wordt gevestigd in Telecity Group's AMS 1
SURFsara maakt bekend een overeenkomst te hebben gesloten met Amsterdam Science Park. Telecity Group gaat op de locatie waar nu zijn datacenter AMS 1 gevestigd is een volledig nieuw datacenter bouwen voor SURFsara. Het datacenter gaat bestaan uit twee verdiepingen, die beide exclusief door Surfsara zullen worden gebruikt. In dit nieuwe datacenter1
Electronics & Telematics consolideert patching met HDF3168 Fiber Distributiesysteem
Leviton lanceert het HDF3168 Fiber Distributiesysteem, een high-density oplossing die patching consolideert in datacenters. Het HDF3168 systeem wordt gebruikt in de main distribution area (MDA) en doet dienst als hoofd connectieknooppunt. Electronics & Telematics distribueert de oplossing in Nederland. "Leviton heeft het HDF3168 distributiesys1
Nieuw 10 megawatt datacenter in Zweden gaat uitsluitend bitcoins minen
Een datacenter in Zweden moet op grote schaal de digitale valuta bitcoins gaan minen. Het datacenter krijgt een capaciteit van 10 megawatt, die volledig ingezet zal worden voor het minen van bitcoins. KnC Miner, een leverancier van apparatuur om bitcoins te minen, is begonnen met de bouw van het datacenter. Het datacenter wordt gebouwd in het Zwee1



