Euralarm publiceert whitepaper over multi-sensor branddetectoren

Nieuwsbericht Multisensor

Euralarm heeft een whitepaper gepubliceerd over multi-sensor branddetectoren en hoe deze apparaten kunnen helpen om het aantal valse alarm meldingen te verminderen. Het document is bedoeld voor professionals op het gebied van brandveiligheid in onder andere de datacentersector.

Branddetectie is een cruciaal onderdeel van brandveiligheidssystemen in onder andere datacenteromgevingen. Het is gericht op een vroegtijdige herkenning en alarmering van brandincidenten om schade te minimaliseren en levens te redden. Traditionele branddetectiesystemen, meestal gebaseerd op rook-, hitte- of vlamdetectie, hebben elk hun sterke punten - maar ook beperkingen. Zo kunnen rookdetectoren worden geactiveerd door niet-brandgerelateerde deeltjes, hittedetectoren kunnen te traag reageren en vlamdetectoren zijn vaak beperkt tot zichtlijntoepassingen.

Deze traditionele detectoren maken gebruik van onafhankelijke signaalverwerking. Ze analyseren ieder signaal of elk kenmerk van het signaal onafhankelijk, zonder de informatie van verschillende bronnen of criteria te integreren. Dit betekent dat elk signaalkenmerk (bijvoorbeeld amplitude of frequentie) onafhankelijk wordt verwerkt.

Branddetectoren met meerdere sensoren kennen die beperking niet en combineren meerdere detectiemodaliteiten, valt te lezen in de whitepaper. Deze geïntegreerde aanpak verbetert de detectienauwkeurigheid, vermindert het aantal valse alarmen en zorgt voor een snellere reactie op daadwerkelijke brandsituaties. In de whitepaper worden de ontwikkeling en het gebruik van multi-sensor branddetectoren onderzocht. Deze sensoren integreren meerdere technologieën om de betrouwbaarheid, nauwkeurigheid en responstijden te verbeteren en daarmee de algehele brandveiligheid te verbeteren.

De Engelstalige versie van het Euralarm white paper 'How multi-sensor fire detectors can help reduce false alarms' kan hier worden gedownload.

Lees ook
Eerste publicatie over verplichte EED rapportage

Eerste publicatie over verplichte EED rapportage

Datacenterworks heeft vorig jaar meermaals geschreven over de Europese energie-efficiëntierichtlijn (EED) en de verplichting data aan te leveren. Afgelopen zomer is nog gewezen op een publicatie van het Uptime Institute dat wijst op de gevolgen van deze richtlijn voor de sector. Het onderstaande artikel is hierop een update, want er is een eerste1

Innovatieve UPS-technologie als fundament voor het datacenter van de toekomst

Innovatieve UPS-technologie als fundament voor het datacenter van de toekomst

ABB en Kevlinx Data Centers bouwen samen aan digitale zekerheid   In een digitale economie waarin downtime simpelweg geen optie is, zetten ABB en Kevlinx een nieuwe standaard voor de kritieke infrastructuur van morgen. Met vooruitstrevende UPS-oplossingen, ontworpen voor maximale betrouwbaarheid, schaalbaarheid en energie-efficiëntie, b1

AWS en Google Cloud willen multicloud-netwerken vereenvoudigen met nieuwe Interconnect-aanpak

AWS en Google Cloud willen multicloud-netwerken vereenvoudigen met nieuwe Interconnect-aanpak

Twee grote publieke cloudproviders zetten een stap richting eenvoudiger multicloud-beheer. AWS en Google Cloud introduceren met Interconnect – multicloud een nieuwe aanpak voor private, hoge-snelheidsverbindingen tussen cloudomgevingen.