Directeur Rotterdam Internet Exchange onder vuur na overname van datacenter

De directeur van de Rotterdam Internet Exchange, Bix Jacobsen, heeft een datacenter van zijn eigen stichting overgenomen. Concurrenten kunnen de stap niet waarderen en spreken van 'concurrentievervalsing'.
Het gaat om de overname van een datacenter van RIX in de Spaanse Polder in Rotterdam, dat met steun van de gemeente Rotterdam is gebouwd. Het datacenter is onlangs officieel verkocht aan Bytesnet, een bedrijf waarvan Jacobsen de eigenaar is.
'Concurrentievervalsing'
'Jacobse heeft zonder ondernemersrisico het datacenter kunnen uitbouwen. En nu is hij ineens eigenaar. Dit is pure concurrentievervalsing,' zegt Stijn Koster, eigenaar van provider i3D, tegen het AD. Koster stelt dat alles achter gesloten deuren is geregeld, zonder een inschrijving of biedingen. Richard Boogaard, eigenaar van het datacenter Smart DC, stelt tegenover AD zich in de kritiek van Koster te kunnen vinden.
Jacobsen benadrukt dat het datacenter is verkocht voor een marktconforme prijs. Het datacenter zou zonder biedingen zijn verkocht om de continuïteit van de dienstverlening te waarborgen.
Meer over
Lees ook
Groen datacenter van Microsoft op biogas opent volgende maand zijn deuren
Microsoft's groene datacenter in het Amerikaanse Cheyenne, Wyoming moet volgende maand volledig operationeel zijn. Het datacenter wordt aangedreven met behulp van biogas, dat afkomstig is van een waterzuiveringsinstallatie. De opening van het datacenter heeft flink wat vertraging op gelopen. De bouw van het datacenter werd in november 2012 door M1
Apple's nieuwe datacenter in de Eemshaven levert 150 tot 200 banen op
Al langer is duidelijk dat Apple een nieuw datacenter gaat bouwen in de Nederlandse Eemshaven. De komst van de locatie is goed nieuws voor ons land. Het datacenter levert 150 tot 200 banen op. Dit bevestigen bronnen in de Eemshaven aan RTV Noord. Het is niet officieel bevestigd dat het nieuwe datacenter in de Eemshaven inderdaad eigendom is van A1
Security, beschikbaarheid en uitwijk zijn grootste uitdagingen voor datacenters
Security, beschikbaarheid en uitwijk zijn voor datacentereigenaren en -beheerders de grootste uitdagingen. Dit blijkt uit onderzoek onder 444 IT-professionals. Het onderzoek is uitgevoerd door Telindus. IT-professionals geven in het onderzoek aan waar volgens hen de hoogste prioriteit ligt in het datacenter. De resultaten van het onderzoek liggen1



