Directeur Rotterdam Internet Exchange onder vuur na overname van datacenter

servers

De directeur van de Rotterdam Internet Exchange, Bix Jacobsen, heeft een datacenter van zijn eigen stichting overgenomen. Concurrenten kunnen de stap niet waarderen en spreken van 'concurrentievervalsing'.

Het gaat om de overname van een datacenter van RIX in de Spaanse Polder in Rotterdam, dat met steun van de gemeente Rotterdam is gebouwd. Het datacenter is onlangs officieel verkocht aan Bytesnet, een bedrijf waarvan Jacobsen de eigenaar is.

'Concurrentievervalsing'

'Jacobse heeft zonder ondernemersrisico het datacenter kunnen uitbouwen. En nu is hij ineens eigenaar. Dit is pure concurrentievervalsing,' zegt Stijn Koster, eigenaar van provider i3D, tegen het AD. Koster stelt dat alles achter gesloten deuren is geregeld, zonder een inschrijving of biedingen. Richard Boogaard, eigenaar van het datacenter Smart DC, stelt tegenover AD zich in de kritiek van Koster te kunnen vinden.

Jacobsen benadrukt dat het datacenter is verkocht voor een marktconforme prijs. Het datacenter zou zonder biedingen zijn verkocht om de continuïteit van de dienstverlening te waarborgen.

 
Meer over
Lees ook
Datacenter Groningen zamelt geld in voor Stichting Kinderoncologie Groningen

Datacenter Groningen zamelt geld in voor Stichting Kinderoncologie Groningen

Datacenter Groningen heeft geld ingezameld voor de Stichting Kinderoncologie Groningen (SKOG). Het bedrijf heeft hiervoor enige tijd geleden een speciale actie in het leven geroepen. Voor elke verbruikte kWh in november doneert Datacenter Groningen 1 eurocent aan de Stichting Kinderoncologie Groningen. Met de actie schenkt het bedrijf in totaal 1.1

Imtech verzorgt FlexPod datacenter-infrastructuur voor Kiwa

Imtech verzorgt FlexPod datacenter-infrastructuur voor Kiwa

Certificatiebedrijf Kiwa gaat gebruik maken van een FlexPod-infrastructuur op basis van Cisco UCS Servers,Nexus switching, NetApp storage en VMware als hypervisor. De infrastructuur is ontwikkeld door Imtech en wordt ingezet voor de bedrijfskritische applicaties van Kiwa. Kiwa wil de komende jaren kunnen groeien, waardoor hoge eisen worden gestel1

Arista Networks levert twee miljoenste netwerkpoort voor datacenters

Arista Networks levert twee miljoenste netwerkpoort voor datacenters

Arista Networks heeft zijn 2 miljoenste 10/40/100 Gigabit Ethernet-poort geleverd, voor cloudomgevingen en datacenters. Het bedrijf is volledig gespecialiseerd in Software Defined Networking (SDN) oplossingen voor grote datacenters en bedrijfsnetwerken. Arista Networks groeit succesvol door de toenemende acceptatie van cloud computing en diensten.1