Directeur Rotterdam Internet Exchange onder vuur na overname van datacenter

De directeur van de Rotterdam Internet Exchange, Bix Jacobsen, heeft een datacenter van zijn eigen stichting overgenomen. Concurrenten kunnen de stap niet waarderen en spreken van 'concurrentievervalsing'.
Het gaat om de overname van een datacenter van RIX in de Spaanse Polder in Rotterdam, dat met steun van de gemeente Rotterdam is gebouwd. Het datacenter is onlangs officieel verkocht aan Bytesnet, een bedrijf waarvan Jacobsen de eigenaar is.
'Concurrentievervalsing'
'Jacobse heeft zonder ondernemersrisico het datacenter kunnen uitbouwen. En nu is hij ineens eigenaar. Dit is pure concurrentievervalsing,' zegt Stijn Koster, eigenaar van provider i3D, tegen het AD. Koster stelt dat alles achter gesloten deuren is geregeld, zonder een inschrijving of biedingen. Richard Boogaard, eigenaar van het datacenter Smart DC, stelt tegenover AD zich in de kritiek van Koster te kunnen vinden.
Jacobsen benadrukt dat het datacenter is verkocht voor een marktconforme prijs. Het datacenter zou zonder biedingen zijn verkocht om de continuïteit van de dienstverlening te waarborgen.
Meer over
Lees ook
Wiwynn toont dubbelbrede rackarchitectuur voor AI-datacenters
De zogeheten Double-Wide Rack Architecture verdubbelt de breedte van een traditioneel rack en biedt daarmee ruimte aan grotere en energie-intensievere AI-chips, zoals de nieuwe AMD Instinct MI400-serie. In één compute-tray kunnen vier grote AI-accelerators naast elkaar worden geplaatst.
Nieuw kwaliteitsstandaard moet groeiende datacentersector beter borgen
TIA heeft aangekondigd te werken aan een geheel nieuwe Data Center Quality Standard. Deze standaard moet richting geven aan hoe datacenters wereldwijd worden ontworpen, gebouwd en beheerd, en zo helpen de betrouwbaarheid en veiligheid te waarborgen in een tijd van razendsnelle groei.
Jeff Bezos wil datacenters de ruimte in sturen om AI groener te maken
De aarde raakt overbelast door de honger naar data en AI. Jeff Bezos heeft hier een radicale oplossing voor bedacht: waarom bouwen we onze datacenters voortaan niet gewoon in de ruimte?



