DigitalBridge neemt Yondr Group over om meer hyperscale datacenters te kunnen ontwikkelen

Nieuwsbericht DigitalBridge

DigitalBridge heeft aangekondigd dat het een overeenkomst heeft bereikt om Yondr Group, een wereldwijd actieve ontwikkelaar en exploitant van hyperscale datacenters, over te nemen. Deze investering is ingegeven door de snelgroeiende vraag naar hyperscale datacenters. Dankzij de overname verwacht DigitalBridge beter in te kunnen spelen op de toenemende behoefte aan verwerkingscapaciteit voor AI-toepassingen.

Yondr Group richt zich specifiek op hyperscale datacenters. Het bedrijf ondersteunt grote technologiebedrijven door schaalbare datacenters te ontwikkelen en te beheren. Het bedrijf beschikt over een portfolio van ruim 420 MW aan capaciteit. Bovendien heeft het bedrijf grond in bezit om een potentiële totale capaciteit van meer dan 1 GW te ontwikkelen.

De investering door het DigitalBridge Fund is gericht op de verdere ontwikkeling van datacenters die ondersteund worden door langdurige en stabiele inkomstenstromen. Volgens Jon Mauck, Senior Managing Director bij DigitalBridge, benadrukt dat de faciliteiten van Yondr en hun relaties met hyperscale-klanten een waardevolle aanvulling vormen op DigitalBridges bestaande datacenterportefeuille. Na de overname zal Yondr als zelfstandig bedrijf blijven opereren binnen DigitalBridge.

Eerder deze maand nam DigitalBirdge al JTower over, een speler in de Japanse digitale infrastructuur.

Illustratie gemaakt met AI

Lees ook
Digitale Infrastructuur in België: Een kip-en-ei-situatie

Digitale Infrastructuur in België: Een kip-en-ei-situatie

Waar liggen vandaag de kansen en belemmeringen voor de Belgische datacenter- en glasvezelsector? Wat gaat er goed en waar is nog werk aan de winkel? Friso Haringsma en Jean Paul Rooseleer geven hun visie in een reeks blogs.

Rob Stevens "zonder datasoevereiniteit ligt machtsmisbruik op de loer"

Rob Stevens "zonder datasoevereiniteit ligt machtsmisbruik op de loer"

De datacentersector bevindt zich in de voorhoede van technologische vernieuwing. Rob Stevens van Interconnect Services, een van de grootste datacenters van Nederland, spreekt tijdens het IT Infra event in Den Bosch over de uitdagingen en kansen in de sector.

Wiwynn toont dubbelbrede rackarchitectuur voor AI-datacenters

Wiwynn toont dubbelbrede rackarchitectuur voor AI-datacenters

De zogeheten Double-Wide Rack Architecture verdubbelt de breedte van een traditioneel rack en biedt daarmee ruimte aan grotere en energie-intensievere AI-chips, zoals de nieuwe AMD Instinct MI400-serie. In één compute-tray kunnen vier grote AI-accelerators naast elkaar worden geplaatst.