‘Datacenters lopen risico op storingen door een gebrek aan reguliere schoonmaakrondes’
Veel datacenters verzuimen reguliere schoonmaakrondes in te plannen. Datacenterbeheerders lopen hierdoor het risico met storingen en het verlies van kritieke data geconfronteerd te worden
Hiervoor waarschuwt 8 Solutions, dat zich richt op het schoonmaken van technische ruimtes waaronder datacenters. Het bedrijf ziet het aantal noodsituaties waarin het wordt gevraagd datacenters te reinigen snel toenemen. Het gaat hierbij om situaties waarin vervuiling in een datacenter problemen oplevert en dus eigenlijk te laat is ingegrepen. Alleen in 2015 zou het aantal gevallen met 300% zijn toegenomen ten opzichte van 2014.
Reguliere schoonmaakmomenten zijn noodzakelijk
“Geplande schoonmaakmomenten zijn noodzakelijk om een datacenter gezond te houden en aandachtspunten op te sporen voordat zij tot problemen leiden”, legt David Hogg, algemeen directeur van 8 Solutions, uit. “Indien wij in een noodsituatie worden ingeschakeld suggereert dit dat dergelijke planningen niet worden nageleefd, of zelfs in zijn geheel niet bestaan. Dit is een zorgwekkende trend en facilitair managers moeten begrijpen hoe snel een omgeving kan worden vervuild, zeker tijdens bouw- of onderhoudwerkzaamheden”, aldus Hogg.
Hogg benadrukt wel dat te veel of verkeerd schoonmaken in datacenters ook tot problemen kan leiden. “Indien een schoonmaakronde niet goed wordt uitgevoerd kan ook dit leiden tot meer vervuiling. Het is dan ook van belang dit nauwkeurig te plannen en coördineren”, aldus de algemeen directeur. Stof en andere schadelijke vervuiling kan van allerlei bronnen afkomstig zijn. De meest voor de hand liggende bronnen van vervuiling zijn volgens het bedrijf dode huidcellen of stukjes kleding van medewerkers die in datacenters achterblijven.
Bron van vervuiling vinden
Hogg stelt dat het vinden van de bron van vervuiling een uitdaging kan zijn. Zo komt het vaak voor dat vervuiling door een geheel andere bron blijkt te worden veroorzaak dan datacenterbeheerders denken. 8 Solutions kan daarom vervuiling in datacenters verzamelen en door een onafhankelijk laboratorium laten testen om de bron van vervuiling te achterhalen, wat het mogelijk maakt de impact van vervuiling nauwkeurig te meten.
Meer over
Lees ook
Siemon introduceert LightStack ultra-high-density glasvezelpaneel
Leverancier van netwerkinfrastructuuroplossingen Siemon introduceert LightStack, een ultra-high-density plug-and-play-glasvezelsysteem. Dit end-to-end glasvezelsysteem combineert prestaties en dichtheid met toegankelijkheid. Het systeem is ontwikkeld voor datacenters en SAN-omgevingen (Storage Area Network) en biedt een naadloze migratie naar geav1
iTRACS kent iTRACS CPIM integrator status toe aan CANS
iTRACS benoemt CANS, leveranciers van DCIM oplossingen, tot iTRACS Converged Physical Infrastructure Management (CPIM) integrator”. Het bedrijf gaat de CPIM-softwareproducten van iTRACS aanbieden aan haar klanten. Daarmee is CANS onderdeel van het wereldwijde PartnerPRO-netwerk van CommScope geworden. “De onderscheidende CPIM-softwareproducten van1
'Datacenters gaan tussen nu en 2025 grote veranderingen door'
Datacenters gaan de komende jaren grote veranderingen door. Data Center Infrastructure Management (DCIM) gaat een cruciale rol spelen in datacenters, terwijl ook de wijze waarop datacenters worden aangedreven totaal gaat veranderen. Dit voorspelt Emerson Network Power in het rapport 'Data Center 2025: Exploring the Possibilities'. Emerson Network1