<


Datacenter Almere failliet

DC Almere

Omroep Flevoland meldde afgelopen donderdag dat Datacenter Almere op dinsdag 25 oktober failliet is verklaard door de rechtbank Midden-Nederland. Bij het faillissement zijn ook ICT Campus Almere en NL Datastore betrokken.

Het komt zelden voor in Nederland dat er datacenters failliet gaan. Tot zover bekend is dit het derde geval sinds het begin van de eeuw. Datahouse had daarmee indertijd de primeur. Daar leidde het omvallen van de vestiging in België tot onrust onder de klanten en leveranciers in Nederland. Die haalden vervolgens de spullen halsoverkop weg, waardoor de business in een klap verdampte.

Het andere datacenter dat failliet ging was DC Den Helder. Dat ging nog voor de oplevering in 2013 op zwart. Naar het schijnt heeft dat gebouw jaren leeggestaan en is het pas sinds begin dit jaar, onder een andere naam, als colo datacenter actief.

Datacenter Almere was eveneens een andere naam voor een reeds bestaand gebouw. De eerste naam die op de gevel prijkte was van Vancis. Dat is in 2017 overgenomen door Interxion, dat zelf ook weer door Digital Realy is gekocht. Welke naambord er nu op het pand komt te staan is nog onbekend. De ligging is zal zeker geen belemmering mogen zijn om de bestemming intact te houden.

Lees ook
Rotterdam krijgt eerste Nederlandse fabriek voor recycling lithium-ion batterijen

Rotterdam krijgt eerste Nederlandse fabriek voor recycling lithium-ion batterijen

Als alles goed gaat, beschikt Nederland nog dit jaar over een eigen installatie voor het recyclen van lithium-ion batterijen. Dat meldt Technisch Weekblad. Daarmee wordt het ecosysteem rond energieopslag in ons land verder uitgebreid. Tot nu toe worden ingenomen batterijen veelal naar het buitenland gestuurd voor recycling. Een nieuwe installatie in...

Frans datacenter gebruikt restwarmte voor urban farm op eigen dak

Frans datacenter gebruikt restwarmte voor urban farm op eigen dak

Hergebruik van restwarmte van datacenters kans tot interessante projecten leiden. Neem dit datacenter vlakbij Parijs. Het heeft op het dak van de faciliteit een urban farm aangelegd, dat wordt verwarmd met - inderdaad - restwarmte uit het datacenter dat zich er onder bevindt.

Onderzoek: aantal storingen in datacenters neemt af, terwijl incidenten gemiddeld steeds kostbaarder worden

Onderzoek: aantal storingen in datacenters neemt af, terwijl incidenten gemiddeld steeds kostbaarder worden

Hoewel Uptime Institute de eerste is om toe te geven dat cijfers die datacenters verschaffen over storingen en outages met enige reserve moeten worden bekijken, durft de organisatie het toch aan om vast te stellen dat het aantal incidenten in datacenters de afgelopen jaren is afgenomen.