CoolIT Systems introduceert warmtewisselaar voor HPC datacenters
CoolIT Systems lanceert de CHx80 warmtewisselaarmodule. De unit is gericht op High Performance Computing (HPC) datacenters en koelt met behulp van warm water. De module is geschikt voor een warmtelast van 80kW+ en kan tot 120 servers koelen.
De CHx80 neemt 4U aan rackruimte in beslag en maakt gebruik van waterkoeling. De koeling voldoet aan ASHRAE klassen W3 - W5, en koelt met warm water van 2°C tot 45°C de processoren en andere componenten die warmte genereren.
Geen extra koeling nodig
Indien de CHx80 wordt geïmplementeerd zijn geen extra koelinstallaties nodig in het datacenter. CoolIT Systems stelt dat het energierekening voor de koeling en ventilatoren in een datacenter fors kan worden verlaagd. Het is ook mogelijk warmte te hergebruiken om aangrenzende gebouwen te verwarmen.
De CHx80 is voorzien van een gecentraliseerd pompsysteem en een beheersysteem waarmee in totaal 15 sensoren kunnen worden beheerd. Dit beheersysteem kan worden aangestuurd via een 4,3” LCD-scherm of via onder andere Modbus en SNMP. De CHx80 kan in verschillende modi opereren. Datacenterbeheerders kunnen deze modi naar wens aanpassen om deze te optimaliseren voor hun datacenter.
Dossiers
Meer over
Lees ook
Flex neemt JetCool over om vloeistofkoeling aan programma toe te kunnen voegen
Flex, een wereldwijd actieve fabrikant van datacenterapparatuur, neemt JetCool Technologies over. JetCool is een specialist op het gebeid van vloeistofkoeling voor datacenters. Met deze acquisitie wil Flex zijn portfolio op het gebied van datacenter- en energieoplossingen verder uitbreiden.
Lennox lanceert nieuw bedrijf voor datacenterkoeling
Het productportfolio van Lennox Data Centre Solutions omvat een breed scala aan koeloplossingen, waaronder Close Control Units (CCU’s), Computer Room Air Handler (CRAH) units, Fan Wall Units (FWU), Cooling Distribution Units (CDU’s), Chillers, evenals adiabatische en conventionele droge koelers.
William Heesbeen verzorgt opening IT Infra event
William Heesbeen, lead mechanical engineer bij RoyalHaskoningDHV, opent 20 november het IT Infra event. Datacenters vormen een cruciaal onderdeel van onze maatschappij. Maar maatschappelijke verwachtingen en de technische realiteit lopen niet in de pas.