Brand in Google datacenter
Drie mensen hebben maandag 8 augustus ernstige brandwonden opgelopen na een "elektrisch incident" in het Google datacentrum in Council Bluffs (Iowa).
Volgens de brandweer van Council Bluffs, zijn de hulpverleners naar het datacentrum gestuurd na een melding van een elektrische storing op het terrein. Het scannerverkeer geeft aan dat er aanvankelijk berichten waren over een "grote explosie", maar de brandweer kon de bijzonderheden niet bevestigen. "Het was zeker een soort van elektrisch probleem," zei hij (bron).
Volgens Downdetector.com waren er gelijktijdig problemen met Google diensten in de VS, Japan, Canada en Australië. Volgens de krant Guardian hadden de daaropvolgende problemen met Google-diensten onder meer gevolgen voor Gmail, Google Maps en Image Search. Veel gebruikers die de zoekmachine probeerden te openen, kregen een foutpagina te zien. Volgens Downdetector zouden de problemen inmiddels opgelost moeten zijn, maar de dienst toont een verhoudingsgewijs groot aantal foutmeldingen voor Google's videodochter YouTube. Google heeft nog geen commentaar gegeven op de problemen. (bron)
Explosies en branden in datacenters die tot uitval leiden, komen weinig voor. Het Uptime Institute noteerde op basis van openbare bronnen in 2020 vier branden in datacenters en twee incidenten met vuur die tijdig onderdrukt konden worden. OVH is uiteraard een van de vier bekende branden.
Meer over
Lees ook
CapMan Infra neemt Serverius IT Infrastructure over
Het Nederlandse datacenter- en IT-bedrijf Serverius is overgenomen door CapMan Infra. Dat meldt CEO Gijs van Gemert top LinkedIn.
Britse startup wil samenwerking met netwerkbeheerders verbeteren
De Britse startup SMPnet heeft onlangs 1,4 miljoen dollar opgehaald bij investeerders voor een internationale uitrol van zijn softwareplatform. Het bedrijf heeft programmatuur ontwikkeld waarmee onder andere de samenwerking tussen netwerkbeheerders en externe afnemers en aanbieders van elektriciteit
Bezwaar tegen nieuw datacenter De Kwakel
De provincie Noord-Holland heeft een bezwaar ingediend tegen de verleende omgevingsvergunning voor verbouw en uitbreiding van een bestaand bedrijfsgebouw in De Kwakel ten behoeve van een datacenter.