Bernard Schept gestart als sales bij Switch Datacenters

Bernard Schept gestart als sales bij Switch Datacenters

"Sinds begin deze maand ben ik aan de slag als sales voor Switch Datacenters, naast mijn sales activiteiten voor immersion cooling startup iXora. Erg leuk om me weer te voegen bij een aantal bevriende oud-collega’s zoals Edgar van Essen, Pieter D. en John Pearson waar ik eind jaren ’90 aan de meest fantastische IP-projecten heb mogen meewerken bij Lucent.

Maar meer in het bijzonder omdat beide Nederlandse bedrijven innovatieve oplossingen en faciliteiten leveren om hosting, HPC, rendering en AI op een duurzame manier te kunnen realiseren.

Switch Datacenters is al jaren bezig om de traditionele datacenter dienstverlening uit te breiden met het leveren van hoogwaardige warmte. Door de warmte die met het verwerken van data wordt gegenereerd af te vangen met vloeistofkoeling wordt koeling van IT hardware veel energiezuiniger. Daar bovenop wordt met het doorleveren aan een warmte-gebruiker een 50% reductie van de gezamenlijke carbon footprint en de energierekening gerealiseerd. 

Ook speelt Switch een rol in het opnieuw ontsluiten van de Amsterdam regio voor data-diensten. AMS-IX als data-mainport is een grote motor geweest voor de unieke en omvangrijke diensten industrie die in Nederland is opgebouwd, en levert een grote en schone bijdrage aan het BNP. Met 10MW aan datacenter capaciteit realiseerbaar in de komende zes maanden en 200MW gedurende 2 jaar kan Amsterdam weer van het slot."

b.schep@switchdatacenters.nl +31651518486

Lees ook
Datacenters worden steeds creatiever in hun jacht op energie

Datacenters worden steeds creatiever in hun jacht op energie

In hun jacht op energie blijken datacenters soms met aparte oplossingen te komen. Wat te denken van een straalmotor voor vliegtuigen als bron van energie? In de Verenigde Staten verschijnen momenteel complete trailers met afgedankte vliegtuigturbines op datacenterterreinen, om AI-clusters van stroom te voorzien.

Digitale Infrastructuur in België: Een kip-en-ei-situatie

Digitale Infrastructuur in België: Een kip-en-ei-situatie

Waar liggen vandaag de kansen en belemmeringen voor de Belgische datacenter- en glasvezelsector? Wat gaat er goed en waar is nog werk aan de winkel? Friso Haringsma en Jean Paul Rooseleer geven hun visie in een reeks blogs.

Rob Stevens "zonder datasoevereiniteit ligt machtsmisbruik op de loer"

Rob Stevens "zonder datasoevereiniteit ligt machtsmisbruik op de loer"

De datacentersector bevindt zich in de voorhoede van technologische vernieuwing. Rob Stevens van Interconnect Services, een van de grootste datacenters van Nederland, spreekt tijdens het IT Infra event in Den Bosch over de uitdagingen en kansen in de sector.