ADVA gekocht door Adtran
Adtran heeft bekend gemaakt een bod op de Duitse leverancier van telecommunicatieapparatuur en ADVA Optical Networking te hebben uitgebracht. Om deze concurrent te kunnen overnemen heeft men 931,1 miljoen dollar over.
Volgens Adtran zal de deal leiden tot een end-to-end glasvezelnetwerk leverancier met een gecombineerde omzet van $1,2 miljard. De transactie vindt plaats door aandelentuil. ADVA aandeelhouders krijgen een premie van omgerekend 22% boven de gemiddelde slotkoers van ADVA's aandeel over de afgelopen drie maanden. Investeerders in Adtran gaan 54% van het gecombineerde bedrijf bezitten, aandeelhouders van ADVA 46%.
Adtran biedt glasvezel toegang, glasvezel uitbreiding, en abonnee connectiviteit producten. ADVA levert netwerkapparatuur voor metro wavelength division multiplexing (WDM), datacenter interconnect, business ethernet, en netwerk synchronisatie oplossingen. De bedrijven zijn daarmee niet alleen rechtstreekse concurrenten. Voor een deel leveren ze aanvullende diensten. Daar zit dan ook de meerwaarde van de overname in. Het nieuwe bedrijf kan vanuit een groter deel van de keten gaan leveren.
De naam ADVA komt te vervallen en de deal moet over een jaar zijn afgerond.
Meer over
Lees ook
NLconnect-PCR’s voor glasvezelproducten opgenomen in Nationale Milieudatabase
De Product Category Rules (PCR’s) van brancheorganisatie NLConnect voor zowel passieve als actieve glasvezelproducten zijn officieel opgenomen in de Nationale Milieudatabase (NMD). Dat maakte NLconnect bekend tijdens de internationale vakbeurs ANGA COM 2025 in Keulen. De opname is een belangrijke stap in de verdere verduurzaming en professionalise1
SPIE acquireert Rovitech en versterkt positie in datacenter-markt
SPIE Nederland, de Nederlandse dochteronderneming van de onafhankelijke Europese leider in multitechnische dienstverlening op het gebied van energie en communicatie, kondigt de overname aan van Rovitech, een Nederlandse technische dienstverlener gespecialiseerd in ICT, telecom en elektrische installaties.
Unica neemt meet- en regeltechniek specialist Erco over
Technisch dienstverlener Unica neemt Erco uit Tilburg over. Met de toevoeging van deze specialist in meet- en regeltechniek versterkt Unica haar positie in integrale en complexe projecten in ‘building intelligence’.