Open Compute Project lanceert online marktplaats
Het Open Compute Project lanceert de OCP Marketplace. Dit is een online marktplaats waar OCP-geaccepteerde en OCP-geïnspireerde hardware te vinden is: de OCP Marketplace.
Hyperscale datacenters als Facebook en Microsoft maken al langer gebruik van producten op basis van OCP-ontwerpen. Deze bedrijven laten grote hoeveelheden hardware op maat produceren voor hun datacenters. Kleinere datacenters hebben deze mogelijkheid niet, wat het gebruik van OCP-hardware voor hen bemoeilijkt. De OCP Marketplace helpt door een overzicht te bieden van OCP-hardware die bij fabrikanten kan worden aangeschaft.
70 producten van zes leveranciers
De marktplaats bevat momenteel ongeveer 70 OCP-producten die kunnen worden aangeschaft. Deze producten worden geleverd door een zestal leveranciers:
- Dell
- Edgecore Networks
- HPE
- Penguin Computing
- QCT
- Wiwynn
Het gaat hierbij om producten in de categorieën Rack & Power, Network, Integrated Solution, Storage en Server. De producten dragen verschillende statussen: OCP Accepted, OCP Accepted Candidate, OCP Inspired Candidate en OCP Inspired. Om de status OCP Accepted te verkrijgen moet een fabrikant het intellectueel eigendom van een product overdragen aan de OCP Foundation. Bij OCP Inspired producten is dit niet nodig.
Dossiers
Meer over
Lees ook
OCP en Current/OS willen adoptie gelijkstroom in AI-datacenters versnellen
Open Compute Project Foundation en de Current/OS Foundation werken al enige tijd samen rond gelijkstroom (DC) als energie-architectuur voor datacenters. Tijdens de OCP EMEA Summit 2026 in Barcelona (29–30 april) presenteren beide organisaties de voortgang van hun gezamenlijke initiatief.
IOWN Global Forum en Open Compute Project bundelen krachten rond AI
Het Innovative Optical and Wireless Network (IOWN) Global Forum, een branchevereniging die zich richt op op fotonica gebaseerde netwerken, heeft een samenwerking aangekondigd met de Open Compute Project (OCP) Foundation. Samen lanceren ze een raamwerk genaamd ‘AI Computing Continuum'
Nieuwe samenwerking rond AI-datacenters richt zich op herziening van veiligheidsnormen voor elektrische systemen
Een samenwerking moet duidelijkheid en richting geven voor de veiligheidsinfrastructuur van AI-datacenters. Het gaat om een initiatief van UL Solutions en Open Compute Project (OCP) en industriële partners als ABB en Eaton. Zij gaan kijken naar het herzien van veiligheidsnormen voor de elektrische systemen van AI-datacenters.




