Gartner voorspelt: Uitgaven voor public cloud groeien in 2021 met 18%

100114_Gartner

Volgens Gartner zullen de wereldwijde uitgaven van eindgebruikers aan public cloud-diensten in 2021 naar verwachting met 18,4% toenemen tot in totaal 304,9 miljard dollar, tegen 257,5 miljard dollar in 2020.

"De pandemie bevestigt de waardepropositie van de cloud", zegt Sid Nag, research vice president bij Gartner. “De mogelijkheid om on-demand, schaalbare cloudmodellen te gebruiken om kostenefficiëntie en bedrijfscontinuïteit te bereiken, geeft organisaties een stimulans om hun plannen voor digitale bedrijfstransformatie snel te versnellen. Door het toegenomen gebruik van openbare cloud services is de acceptatie van de cloud nu meer dan ooit het ‘nieuwe normaal’ geworden.”

dcw-07-2020-lo-gartner-voorspelt Het aandeel van IT-uitgaven dat naar de cloud verschuift, zal toenemen in de nasleep van de COVID19-crisis. De cloud zal naar verwachting 14,2% van de totale wereldwijde IT-uitgavenmarkt voor ondernemingen uitmaken in 2024, tegen 9,1% in 2020.

Hoewel Software as a Service (SaaS) het grootste marktsegment blijft en naar verwachting zal groeien tot $ 117,7 miljard in 2021, verwacht Gartner dat de applicatie-infrastructuurdiensten (PaaS) met een hogere marge zullen groeien van 26,6%. Het toegenomen verbruik van PaaS wordt gedreven door de behoefte aan externe werknemers om toegang te hebben tot een goed presterende, content-rijke en schaalbare infrastructuur om hun taken uit te voeren, wat grotendeels in de vorm van gemoderniseerde en cloud-native applicaties komt.

Meer over
Lees ook
Grifols Egypt en Orange Business lanceren nieuwe datacenter- en communicatie-infrastructuur

Grifols Egypt en Orange Business lanceren nieuwe datacenter- en communicatie-infrastructuur

Orange Business kondigt de succesvolle afronding aan van de eerste fase van het nieuwe datacenter- en communicatie-infrastructuur voor de Grifols Egypt for Plasma Derivates (GEPD) faciliteit in de Medical City van de nieuwe administratieve hoofdstad.

Distributieovereenkomst Arrow en Equinix

Distributieovereenkomst Arrow en Equinix

Dankzij de distributieovereenkomst kunnen Arrow channelpartners Equinix-diensten doorverkopen als onderdeel van geïntegreerde oplossingen gericht op netwerkoptimalisatie, hybride multi-cloud enablement en verbeterde prestatie van de applicatiewerklast. Ze kunnen de Equinix-diensten nu op maandelijks terugkerende basis positioneren en factureren.

Eurofiber breidt interconnectiviteit uit met Equinix Fabric

Eurofiber breidt interconnectiviteit uit met Equinix Fabric

Eurofiber (Cloud Infra) stelt klanten in staat om rechtstreeks end-to-end verbindingen te maken van elk Equinix IBX Datacenter naar elke DCspine-verbonden datacenterlocatie op aanvraag, zonder fysieke cross-connects.