NorthC neemt zes datacenters over van Colt Technology Services in Nederland en Duitsland

NorthC, een groot regionaal datacenterbedrijf in Noordwest-Europa, heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van zes datacenters van Colt Technology Services Group Limited (Colt) in Nederland en Duitsland. Deze strategische overname betekent een aanzienlijke versterking van de leidende positie van NorthC in zowel de Benelux als in de DACH-regio (Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland).
De transactie betreft datacenters in de belangrijke metropoolregio’s Frankfurt, Berlijn, Hamburg, München, Düsseldorf en Amsterdam, met een gezamenlijk vermogen van ruim 25MW. Als onderdeel van deze overeenkomst hebben Colt en NorthC een partnerovereenkomst voor de lange termijn gesloten, waarbij Colt een belangrijke klant blijft in de datacenters die overgenomen worden door NorthC.
Met deze overname breidt NorthC haar dienstverlening in de Benelux en de DACH-regio verder uit en bereikt ze hiermee een landelijke dekking in Duitsland. Daarnaast wordt de datacentercapaciteit in Amsterdam, een van de belangrijkste marktgebieden van NorthC, aanzienlijk vergroot.
Alexandra Schless, CEO NorthC Group: “Dit is een belangrijke volgende mijlpaal in ons streven om het leidende platform van regionale datacenters in Noordwest-Europa te worden. Duitsland, de grootste economie van Europa, is een belangrijke strategische markt voor ons. Met deze overname versterken we onze aanwezigheid in belangrijke economische regio’s in Duitsland, wat zal zorgen voor verdere groei en nieuwe kansen. We zijn tevens blij om ons partnership verder te intensiveren met Colt, als één van de belangrijkste netwerkproviders binnen het rijke connectiviteitsecosysteem van elk datacenter.”
Keri Gilder, CEO van Colt Technology Services, zegt: “Voor Colt stelt deze verkoop ons in staat om ons te richten op het versterken van onze kernactiviteiten in strategisch belangrijke gebieden, het stimuleren van groei, het leveren van een uitstekende klantervaring en het bouwen aan duurzame digitale infrastructuur.”
Voltooiing van deze overname is afhankelijk van de gebruikelijke voorwaarden en goedkeuringen. NorthC werd bij deze transactie geadviseerd door Evercore als fusie- en overnameadviseur, Latham & Watkins als juridisch adviseur en PwC als financieel adviseur.
Meer over
Lees ook
Equinix: 'Oprichters van Virtu hebben bewust informatie achtergehouden'
Equinix en de oprichters van de in 2008 overgenomen datacenters Virtu in Enschede, Zwolle en Amsterdam zijn in een conflict verwikkeld. Equinix weigert de laatste betaling van één miljoen euro te voldoen, aangezien de oprichters informatie zouden hebben achtergehouden. Tubantia meldt dat de oprichters van Virtu, twee voormalige studenten van de Un1
Lenovo neemt X86 servers van IBM over
Lenovo neemt de x86 serverdivisie van IBM definitief over. Onder andere de System x, BladeCenter en Flex System blade servers en switches, x86-gebaseerde Flex geïntegreerde systemen, NeXtScale en iDataPlex servers worden onderdeel van de portfolio van Lenovo. Ook alle bijbehorende software komen in het bezit van het bedrijf. De PC-activiteiten va1
Schneider Electric neemt leverancier van modulaire datacenters AST Modular over
Schneider Electric neemt AST Modular over. Het Spaanse AST levert modulaire datacenters en datacentercontainers over de gehele wereld. De oplossingen worden gebruikt in 450 verschillende projecten in 30 landen. AST Modular ontwerpt en levert allerlei modules die in korte tijd kunnen worden gecombineerd tot een modulair datacenter. Ook levert het bedrijf koeloplossingen, die specifiek zijn bedoeld voor modulaire IT-omgevingen. De laatste productreeks van AST is specifiek gericht op implementatie in een zeecontainer, waardoor het modulaire datacenter eenvoudig kan worden verplaatst. Met de ove1



